Skip to content Skip to footer

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka 2018 m. įgyvendina projektą „Šiaulių rajono turistinių maršrutų vizija jaunimo akimis“, kurį dalinai finansuoja Lietuvos Kultūros taryba.   Projekto tikslas – bibliotekos darbuotojų kvalifikacijos kėlimas, įtraukiant savanoriško jaunimo kraštotyrinių gebėjimų ugdymą ir patriotiškumo skatinimą, panaudojant IRT technologijas ir suteikiant žinias, įgūdžius, kaip virtualų kompiuterinį žaidimą „Minecraft“ panaudoti bibliotekų edukacinėms – turistinėms, kraštotyros veikloms.
Šiam tikslui pasiekti 2018 m. gegužės 18 d. Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkai drauge su jaunimu rinkosi į pirmuosius „Minecraft“ žaidimo mokymus, kuriuos vedė VšĮ „Creativitas“ atstovai: Agnė Rapalaitė ir Vytis Ragauskas. Dalyviai sužinojo apie  „Minecraft“ galimybes, pasimokė juo žaisti, aptarė būdus, kaip šį interaktyvų kompiuterinį žaidimą panaudoti kraštotyrinių maršrutų bei lankytinų vietų objektų praeities ar ateities vizijos sukūrimui. Tuo pat metu bibliotekininkai įgijo įgūdžių, kaip pradėti edukacinį kraštotyros „Minecraft“ projektą, kaip dirbti su grupe, žaidžiančia žaidimą, kaip įgyvendinti išsikeltu tikslus ir sistemingai planuoti užsiėmimus. O jaunimas vykdė praktinę užduotį – kūrė reprezentacinį video apie „Minecraft“ žaidimo naudą bibliotekininkystėje, kurį įkėlė į bibliotekos „Youtube“ tinklą.
Pasisėmę žinių, įgiję praktinių, kūrybinių ir techninių įgūdžių, pasiskirstę komandomis ir užduotimis, gavę „Minecraft“ žaidimo kūrimo licencijas, mokymų dalyviai išsiskirstė atlikti bandomąją praktiką savo vietovėse. Šio žaidimo nuorodos tuo pačiu bus pritaikytos ir 2016 m. įgyvendinto projekto „Susipažink su Šiaulių rajonu kitaip“ metu sukurtuose Šiaulių rajono lankytinų vietų virtualiuose kraštotyriniuose turistiniuose maršrutuose, panaudojant kitą kompiuterinį žaidimą „Actionbound“.
Antrasis mokymų susitikimas numatomas nuotoliniu būdu – internetinis seminaras, (vebinaras), kurio metu projekto dalyviai sukurtą „Minecraft“ pasaulį mokysis pateikti kaip to maršruto vizijos filmuką, kuris bus patalpinti „Yuotubesocialinio tinklo Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos kanale.

 

Karolina Jasiukevičiūtė, projekto dalyvė,
Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja

Projektą remia

logo1

 

 

 

Projektą vykdo

logo svetaine veidas apkarp

 

 

 

Komentaras