Skip to content Skip to footer

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, vykdydama projektą „Verslo ir amatų akademija“,
2016 m. balandžio 20 d. Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekoje miestelio jaunimą pakvietė į nemokamus edukacinius  užsiėmimus būsimiems verslininkams „Mobiliųjų išmaniųjų technologijų pritaikymas verslo reklamoje ir komunikacijoje”. Mokymus vedė „Apple“ kompanijos profesinio tobulinimo konsultantė, 2016 metų mokytoja ekspertė Staselė Riškienė.
Šiuo projektu siekiama padėti spręsti rajone gan didelę jaunimo nedarbo problemą – 17,7 proc. gyventojų iki 29 metų registruoti darbo biržoje bedarbiais. Norėdami sudominti juos verslo kūrimo idėja, kaip vienu iš būdų pragyvenimui užsitikrinti, biblioteka dar pernai metų rudenį suorganizavo jaunimo motyvacijos skatinimo, verslo pagrindų mokymus, o nuo gruodžio mėn. vykdė eilę edukacinių užsiėmimų. Juose buvo teoriškai ir praktiškai mokoma apie suvenyrų ar dirbinių gamybą iš vilnos, audinių ar karoliukų, drabužių ir žaislų siuvimą ir modeliavimą, medžio drožybos ir net smulkių papuošalų rankdarbystės.
Dabartiniai (kovo ir balandžio mėn.) vykę mokymai jau buvo baigiamieji – jie skirti jaunimo supažindinimui, kaip kompiuterį „įdarbinti“ verslo reklamai sukurti, skleisti, kaip jo pagalba populiarinti sukurtų gaminių ar paslaugų plėtrą. Šių užsiėmimų metu lektorė ne tik jaunimą, bet ir atskirai rajono bibliotekininkus supažindino su įvairiomis planšetinių kompiuterių „iPad“ programomis ir jų panaudojimu: „Pages“, „iBooks“, „iMovie“, „ePub“ ir kitomis. Pasirinkę tinkamas programas, jie mokėsi filmuoti, skaityti el. knygas, žymėtis ir dalintis idėjomis ar pastabomis, fotografuoti, piešti, kurti ir tobulėti, nes mobilieji įrenginiai suteikia neribotas galimybes. Jaunimas išmoko susikurti trumpą ir įgarsintą reklaminį video klipą su reikalingu tekstu, o vienas iš jų labai puikiai pritiko pačios Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos reklamai.
Kitą mėnesį numatoma visuomenei pristatyti iš projekto lėšų sukurtas dvi stacionarias infoverslo mokymo erdves Gruzdžių ir Meškuičių bibliotekose, pritaikytas grupiniams verslo mokymams ir aprūpintas nešiojamais ir planšetiniais kompiuteriais bei multimedijos įranga. O šešiuose Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniuose: Kuršėnų, Gruzdžių, Kairių, Meškuičių, Kužių ir Raudėnų bibliotekose bus įkurtos mažos biuro darbo vietos, aprūpintos verslo literatūra, baldais, IT ir ryšio priemonėmis.
Tikimasi, kad verslo pagrindų apmokytas jaunimas (iki 29 metų), bet dar neturintis lėšų savo biurui įrengti, šiose bibliotekose (arti jo gyvenamosios vietovės) galės rasti kompiuterizuotą darbo vietą, pritaikytą verslo pradžiai: gaminio projektavimui, reklamai, jo realizacijos rinkų, klientų paieškai, komunikacijai, finansų apskaitai tvarkyti ir tuo būdu išmoks sukurti naudą ne tik sau, bet ir visuomenei.
Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka, vykdydama  projektą „Verslo ir amatų akademija“, suteikia vieną iš nedaugelio gyvenimo šansų tiems, kurie nori pramokti kažko naudingo ir nebūti valstybės pašalpų gavėjais – išlaikytiniais. Apmaudu tik, kad tokie naudingi (ir netgi patrauklūs planšetinių kompiuterių panaudojimo) mokymai nesužadina kai kurių jaunuolių poreikio kažko šiame gyvenime pasiekti. Mokymų organizatoriams kartais susidaro įspūdis, jog jaunimas verčiau anglijose vištų plunksnas pešios, nei pasuks galvą kaip pačiam savo verslą sukurti…

Parengė Almantas Šlivinskas,
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projekto „Verslo ir amatų akademija“ koordinatorius

 

Komentaras