Skip to content Skip to footer

Įsivaizduokite jaukią rudens popietę, kurią leidžiate besišnekučiuodami su kaimyne, drauge ar žiūrėdami mėgstamą filmą. Ko pasigendate? Greičiausiai – garuojančio kavos ar arbatos puodelio su gabalėliu gardaus pyrago. Istorikai pyrago kilmę sieja su antikine Graikija, manoma, kad jos gyventojai yra pradininkai tešlos, pagamintos sumaišius vandenį su miltais.

Kiekvienais metais lapkričio pradžioje įstaigose pasklisdavo kepinių kvapai ir visiems buvo aišku – Pyragų diena prasidėjo. Šiemet situacija yra išskirtinė, daugelis patyrė vienokių ar kitokių rūpesčių dėl koronaviruso, todėl šie metai diktuoja kitokias sąlygas ir kitokį šios akcijos formatą, tačiau pagrindinė idėja nepakito.

Lapkričio 6 d. Ginkūnų ir Kairių bibliotekose vyko virtuali popietė „Biblioteka pakvimpa kava ir pyragu“ „Messenger“ vaizdo pokalbių programoje. Į vaizdo renginį įsijungė Ginkūnų ir Kairių bibliotekų skaitytojai. Iki renginio pradžios skaitytojai buvo kviečiami kepti pyragus, pridėti jų receptus, juos užfiksuoti ir nuotraukas atsiųsti į bibliotekų el. paštus ar į „Facebook Messenger“ programėlę. Iš gautų nuotraukų Ginkūnų ir Kairių vyresn. bibliotekininkės Rimvida Linauskienė ir Ramutė Preimontienė padarė skaidres ir parodė renginio metu. Dalyviai, kurie dalyvavo vaizdo pokalbyje, gyvai pristatė savo gaminį – pasakė receptą bei parodė savo kepinį. Pasidarėme saldaus gerumo šventę kepdami pyragus ir dalindamiesi.

Dėkojame visiems už skanius pyragus, bendrystę, supratingumą, draugiškumą.

Rimvida Linauskienė,

Ginkūnų bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Ramutė Preimontienė,

Kairių bibliotekos vyresn. bibliotekininkė

Komentaras