Skip to content Skip to footer

2017 metų balandžio 6 dieną Aukštelkės bibliotekoje vyko popietė „Knyga mano pasaulis“, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai. Į popietę atvyko Aukštelkės mokyklos ikimokyklinukai su mokytoja Deimantė Latvė. Aukštelkės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Roberta Ščeponavičiūtė, mažiesiems skaitytojams trumpai papasakojo, kad Tarptautinės vaikų knygos idėją 1966 m. iškėlė IBBY įkūrėja Jella Lepman (1891–1970). Nuo 1967 m. ši diena švenčiama kasmet balandžio 2-ąją ir sutampa su Hanso Kristiano Anderseno gimtadieniu.
Roberta Ščeponavičiūtė skaitė K. Čiukovskio pasaką „Vogta saulė“. Po to vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus, žaidė žaidimą „Įsivaizduojama  kuprinė“. Žaidimui vaikai susėdo ratu ir įsivaizdavo, kad turi didelę kuprinę, kurioje telpa daug įvairių daiktų. Vienas iš jų pradeda žaidimą sakydamas: „Mano kuprinėje yra, pavyzdžiui, bliuzonas, paskui perduoda įsivaizduojamą kuprinę kitam žaidėjui (sėdinčiam iš dešinės), kuris turi pakartoti visą sakinį ir pridėti savo sugalvotą daiktą: „Mano kuprinėje yra megztukas, batai ir taip toliau, žaidimas tęsiamas tol, kol kas nors supainioja daiktų išvardinimo eilę, suklydęs žaidėjas išeina iš ratelio ir laukia žaidimo pabaigos, bet vaikams labai gerai sekėsi žaisti šį žaidimą.
Vėliau vaikai piešė savo mėgstamiausius  personažus iš knygų ir animacinių filmukų. Bibliotekoje  surengta spaudinių paroda „Knyga mano pasaulis“, skirta Tarptautinei vaikų knygos dienai. Mažieji skaitytojai Aukštelkės bibliotekos vyresniajai bibliotekininkei Robertai Ščeponavičiūtei padėkojo už surengtą popietę ir praleistą laiką bibliotekoje.

Roberta Ščeponavičiūtė,
Aukštelkės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė