Skip to content Skip to footer

 „Rašyti tokią knygą apie Kuršėnus ir jų apylinkes paskatino noras kuršėniškiams ir jų svečiams papasakoti įvairių istorijų, kurios „išsidėsčiusios“ pakeliui į Kuršėnus. Dėl to ir pavadinimas toks pasirinktas – senojo posakio apie visus kelius, vedančius į Romą, perfrazavimas.“  

   /Jonas Kiriliauskas/

2018 m. rugsėjo 20 dienos popietę Ringuvėnų bibliotekoje vyko susitikimas su rašytoju, istoriku Jonu Kiriliausku ir jo knygos „Visi keliai veda į Kuršėnus“ pristatymas. Bibliotekininkė Janina Butnorienė renginį pradėjo eilėmis apie senus vingiuotus kelius, „kurie neturi kuo girtis, kuriuos lydi tik kryžiai, malūnai ir svirtys“. Ir pats autorius knygos įvade parašė, kad „ši knyga yra tarsi sėdimas į brikelę ar diližaną ir neskubus, lyg arklių tempiamas, važiavimas link Kuršėnų, pasižvalgymai į tai, kas matyti šalia kelio ar kiek toliau nuo jo“.
Susitikimo metu svečias, pristatydamas savo knygą, pradėjo apie kelią, kuris vedė pro Svirbučius, per Šilėnus, pasiekia Ringuvėnus, o čia jau Kuršėnai. Autorius pateikė įdomių faktų apie Svirbučių, Šilėnų, Ringuvėnų dvarus, citavo istorinius šaltinius. Buvo įdomu klausytis. Renginio pabaigoje padėkota autoriui už įdomų knygos pristatymą Ši diskusija su knygos autoriumi ir renginio dalyviais prasitęsė ir prie arbatos puodelio.
Renginiui buvo paruoštos trys spaudinių parodos. Pirmoji – „Žvilgsnis į praeitį“ – Jono Kiriliausko išleistų knygų paroda. Antroji – fotografijų paroda „Palyginimui“, kurioje buvo eksponuojamos senos Kuršėnų nuotraukos, o šalia kaip tos vietos atrodo dabar. Ir trečioji fotografijų paroda „Jie buvo mūsų kaimynai“, kurioje vaizduojami pastatai ir senosios žydų kapinės Kuršėnuose. Parodą paskolino Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė Vida Ragauskienė. Parodos bibliotekoje bus eksponuojamos iki spalio 1 dienos, maloniai kviečiame apsilankyti.

Janina Butnorienė,
Ringuvėnų bibliotekos bibliotekininkė

 

Komentaras