Skip to content Skip to footer

Karantininį pasaulį vieni įvardija kaip iššūkių, kiti – kaip galimybių laikotarpį. Ir vienu, ir kitu atveju sunku būtų paneigti pandemijos daromą įtaką mūsų visų psichologinei savijautai. Vaduotis nuo slogios nuotaikos, įveikti niūrias mintis Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai praėjusį ketvirtadienį, sausio 28 d., susitiko virtualiame „Bibliotekininkų ryto suktinyje“.

Susitikimo programą organizavo Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja Roberta Rasikienė. Savo kūrybos eilėmis renginį pradėjo Gilaičių ir Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rita Bielskienė, kuri pasveikino gimtadienį ką tik atšventusią Kairių bibliotekos vyresniąją bibliotekininkę Ramutę Preimontienę ir kitus sausio mėnesio gimtuvininkus.

Į vaikystės prisiminimus nukėlė viktorina žaidimų mokymosi platformoje Kahoot!. Nė kiek nelengva buvo atpažinti savo kolegas ankstyvoje vaikystėje arba iš pomėgių, turimų talentų. Netikėtu būdu sužinojome, kas kepa skaniausius šimtalapius, kas dalyvavo „Dainų dainelėje“, o kas laisvalaikiu groja gitara.

Drąsučių bibliotekos bibliotekininkės Karinos Udrės sukurtas videofilmukas iš visų atsiųstų vaikystės fotonuotraukų ir trumpų anotacijų ne tik nukėlė į prisiminimus, bet ir suponavo mintį, kaip įdomu, kaip svarbu pažinti vienas kitą ir kurti glaudesnius ryšius.

Antroji Kahoot! viktorina (organizavo Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus l. e. pareigas vedėjo pavaduotoja Neringa Skėrytė ir vyresnioji bibliotekininkė Jurga Sajenkienė) privertė pasukti galvas. 33 klausimai apie Lietuvą ir Europą leido ir pasitikrinti, ir pagilinti žinias.

Nuotaikingą, vaidybinį videofilmuką apie karantininį bibliotekininkų gyvenimą pristatė Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės Jurgita Jasiškytė ir Liongina Šufinskienė. Buvo ir juokinga, ir graudu pamatyti kad ir šaržuotą, bet tikrą karantino sukaustytą gyvenimą, kai bendrauti ir kavą gerti tenka per uždarytas stiklines duris.

Muzikinėse pauzėse savo kūrinius atliko Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo Kužių salės meno vadovė Kristina Lučinskaitė. Dėkingi jai už tai.

„Ryto suktinyje“ netrūko kalbų apie pavasario ilgesį, apie viltį kuo greičiau sulaukti karantino pabaigos. Trumpam susibūrę užmiršome rūpesčius, pasisėmėme geros nuotaikos ir įkvėpimo tolesniems darbams.

Rima Vilkienė,

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji specialistė raštvedybai