Skip to content Skip to footer

Samuel Bjørk. Aš keliauju viena

Aš keliauju viena / Samuel Bjørk. – 2018. – 461, [2] p. UDK: 821.113.5-312.4.

Norvegų rašytojas Samuel Bjork debiutuoja su paslaptinga ir šiurpia detektyvine istorija „Aš keliauju viena“, kuri jau tapo bestseleriu daugelyje šalių, o jos autorių kritikai lygina su geriausiais detektyvų meistrais.
Šiurpą kelianti ir prikaustanti istorija, kurioje du detektyvai turi ne tik sugauti kerštingą žudiką, bet ir suprasti, kodėl ir kaip jie abu yra susiję su nusikaltimu.
Norvegijos miškuose aptinkama negyva šešerių metų mergaitė, aprengta keistais lėlės drabužiais. Aplink kaklą užrišta juostelė su užrašu „Aš keliauju viena“.
Bylos imasi Specialusis Oslo nusikaltimų tyrimo biuras su detektyvu Holgeriu Munku priešakyje. Pirmas darbas, kurio imasi detektyvas Munkas – įtikinti prie tyrimo prisijungti puikią tyrėją Mią Kriuger, atsiskyrėliškai gyvenančią apleistoje saloje ir kankinamą depresijos bei praeities šmėklų.
Puikia nuojauta pasižyminti Mia vos pamačiusi detektyvo Munko jai atvežtą nusikaltimo vietos nuotrauką, pastebi skaičių „1“ išrėžtą ant mergaitės nago ir iškart pasako, jog ši auka – tik pradžia. Ar gali būti, kad nusikaltimas susijęs su prieš šešerius metus pagrobtu kūdikiu? O gal su paslaptinga religine bendruomene, gyvenančia aplinkiniuose miškuose?
Mia grįžta į tarnybą, kad sugautų keršto trokštantį, negailestingą ir itin protingą žudiką. Tačiau, kai dingsta paties detektyvo Munko šešerių metų anūkė, Mia supranta, kad žiaurus žudiko žaidimas yra asmeniškas. Detektyvinio romano „Aš keliauju viena“ kulminacija bus tokia šokiruojanti, kokios neįmanoma tikėtis.
Knyga „Aš keliauju viena“ tvirtai įrašo Samuelio Bjorko vardą geriausių pasaulio detektyvų sąraše.

Iš norvegų kalbos vertė Vikorija Gercmanienė.