Skip to content Skip to footer

Lapkričio 9-15 dienomis rengiama kasmetinė Šiaurės šalių literatūros savaitė.

Kai mus apgaubia lapkričio sutemos, užsidegame žvakes ir skaitome drauge. Tokia yra jau trečią dešimtmetį gyvuojančios Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja.

Į Šiaurės šalių literatūros savaitės garsinius skaitymus kasmet susirenka daugiau kaip 200 tūkstančiai žmonių. Daugiau kaip 2000 mokyklų, bibliotekų, kitų kultūros ir švietimo organizacijų visame Šiaurės ir Baltijos šalių regione sutartą dieną tą pačią valandą organizuoja Šiaurės šalių autorių knygų skaitymus. Kasmet vis daugiau dalyvių jungiasi ir iš Lietuvos – nuo pat pačių mažiausių klausytojų vaikų darželiuose iki senjorų skaitytojų klubų viešosiose bibliotekose. Skaitymams tradiciškai pasiūlomos trys knygos – vaikams, paaugliams/jaunimui ir suaugusiems.

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema – Šiaurės šalys ir pasaulis.

Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia visus – vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius – pamąstyti apie tai, ką reiškia būti pasaulio piliečiu, ir rasti pasaulyje savo vietą. Šiaurės šalių gyventojai nuo seno yra patyrę keliautojai ir naujų kraštų atradėjai. Šiaurės šalių gyventojų pėdsakų aptinkame daugybėje  pasaulio vietų, pradedant istoriniais radiniais, siekiančiais senuosius vikingų laikus, ir vėlesniais kultūriniais pėdsakais.

Planetoje mūsų yra arti aštuonių milijardų. Savo pasaulį mes kuriame visi kartu. Mes galime laisvai keliauti po pasaulį, išvykti iš savų namų, savos aplinkos į nepažįstamus ir svetimus kraštus. Kelionių būna artimų ir tolimų, trumpų ir nesibaigiančių. Pasaulis gali mums atrodyti neaprėpiamas, bet gali būti ir visai nedidelis. Tačiau viena mes žinome tvirtai – visi tie aštuoni milijardai žmonių gyvena ir kuria kiekvienas savo unikalų pasaulį, mes visi tęsiame kiekvienas savo unikalią istoriją.

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniai taip pat įsijungia į Šiaurės šalių literatūros savaitės renginius. Šiais metais ši savaitė kitokia, visos veiklos perkeliamos į virtualią erdvę. Bibliotekininkės, skaitytojai įrašė garsinius skaitymus. Kviečiame pasiklausyti ir pabūti mintimis kartu. Nepamirškite užsidegti žvakės, šios akcijos pagrindinio simbolio!

Kurtuvėnų bibliotekos bibliotekininkė Aurelija Kniurienė dalijasi mintimis apie Šiaurės šalių literatūros savaitę ir kviečia pasižiūrėti virtualią parodą ir piešti piešinius.

Bazilionų bibliotekos aktyvi skaitytoja Marta skaito ištraukas iš Jujja ir Tomas Wieslander knygos „Mamulė Mū“.

Gruzdžių Augustino Griciaus biblioteka pristato skaitymus jaunesnio amžiaus vaikams „Auštant“.

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos informacija

Komentaras