Skip to content Skip to footer

Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešoji biblioteka nuo 2022 m. prisijungė prie Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos suburto konsorciumo ir kartu su kitomis Šiaulių ir Telšių apskričių viešosiomis bibliotekomis įgyvendina programos „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo srities darbuotojų mobilumo projektą. Jo metu bibliotekų specialistai kels kvalifikaciją dalyvaudami mokymuose ir stebėjimo vizituose užsienio šalyse.

2023 m. kovo 6–10 d. Šiaulių ir Telšių apskričių viešųjų bibliotekų specialistės dalyvavo mokymuose „Emotional intelligence: identify, harness and manage emotions“ (mokymų organizatorius – ShipCon), kurie vyko Barselonoje, Ispanijoje. Šie mokymai organizuoti įgyvendinant programos „Erasmus+“ suaugusiųjų švietimo srities darbuotojų mobilumo projektą, kurį finansuoja Europos Sąjunga. 

Mobilumo veikloje dalyvavo specialistės iš kelių konsorciumo narių: Akmenės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkė Jūratė Vaškelienė, Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos Aptarnavimo skyriaus vedėja Joneta Filinskė, Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos bibliotekininkė Viktorija Bukauskienė, Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Raimonda Andrijauskaitė-Lazdauskienė.

Mokymus vedė ir savo patirtimi su dalyviais iš Lenkijos, Lietuvos, Suomijos, Portugalijos, Kroatijos, Graikijos, Vokietijos ir kitų šalių dalijosi lektorė dr. Jackui Ashton Smith, turinti didesnę nei 35 metų darbo patirtį švietimo srityje. Dalyviai pradėjo mokymus nuo susipažinimo vieni su kitais ir savęs pažinimo – atliko Emocinio intelekto ir temperamento testus. Mokymų metu dalyviai sužinojo apie emocinio intelekto ir intelekto koeficiento skirtumus, emocinio intelekto svarbą šiuolaikiniame švietime ir darbo vietoje. Daug dėmesio skirta praktiniams užsiėmimams, darbui grupėse ir vaidmenų žaidimams, kurie skatino „perlipti per save“. Mokymuose gvildentos lyderystės, konfliktų valdymo, technologijų ir socialinių medijų įtakos žmonių mąstymui ir emocijoms temos. 

Laisvą laiką dalyvės skyrė Barselonos pažinimui: aplankytos kelios Barselonos bibliotekos – ,,Biblioteca Jaume Fuster“, ,,Biblioteca Centre Civic Merck“ ir ,,Biblioteca El Clot-Josep Benet“. Taip pat aplankytos žymiausios Barselonos vietos: didingoji Šv. Širdies bažnyčia,  Montserato kalnas ir jame esantis vienuolynas, ,,Moco“ muziejus, Antoni Gaudi sukurtas Guelio parkas, Batljo namas ir Barselonos simboliu laikoma Šv. Šeimynos bažnyčia.

Mokymų metu įgytas žinias ir įgūdžius bibliotekų specialistės planuoja pritaikyti savo darbinėje veikloje, skleisti gerąją patirtį kolegoms.

Šis informacinis straipsnis atspindi tik projektą įgyvendinančios institucijos požiūrį. Europos Komisija, jos institucijos ir Švietimo mainų paramos fondas negali būti laikomi atsakingi už šios medžiagos turinį ir bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.

Projektą finansuoja Europos Sąjunga.