Skip to content Skip to footer

Šiaurės šalių literatūros savaitė – tai jau trečią dešimtmetį vykstantis kultūros projektas, kuris ne tik skleidžia savaime skaitymo džiaugsmą, bet ir puoselėja šiaurietišką pasakojimo tradiciją. Šiais metais ši šventė vyko lapkričio 13–19 dienomis, o šventės tema – „Kalėdos Šiaurėje“. Kairių biblioteka aktyviai prisijungė prie šios savaitės, suteikdama skaitymo malonumą bei įdomią veiklą jaunajai kartai.

Kairių bibliotekoje visą savaitę lankėsi Kairių jungtinės mokyklos pradinukai. Jaunieji bibliotekos lankytojai susipažino su pasaulinio garso vaikų rašytoja Astrida Lindgren ir jos knyga „Emilis iš Lionebergos“, kuri šiemet švenčia 60 metų jubiliejų. Emilis, kaip pramuštgalvis berniukas, tapo neatsiejama vaikystės dalimis, ir ši diena buvo skirta jo garbei.

Lapkričio 13 dieną bibliotekoje lankėsi antrokai su mokytoja Jūrate Gailaitiene. Buvo skaitoma ištrauka iš Astridos Lindgren knygos. Išklausę pasakojimo apie Emilį, jo šeimos Kalėdas, mažieji dalyviai savo mintis ir vaizduotes išreiškė piešdami Kalėdas Šiaurėje.

Lapkričio 14 d. lankėsi  Kairių jungtinės mokyklos ketvirtokai su mokytoja Diana Valskiene. Ši diena buvo skirta Švedijos rašytojos Astridos Lindgren ir jos kūrybos pažinimui. Vaikai sužinojo ne tik apie knygas, bet ir susipažino su Emilio iš Lionebergos pasauliu, piešdami įvairias scenas su šiuo pramuštgalviu berniuku.

Lapkričio 15 dieną biblioteką aplankė Kairių jungtinės mokyklos trečiokai su mokytoja Dženara Astasevičiene ir gilinosi į Astridos Lindgren knygos „Emilis iš Lionebergos“ pasaulį, aptariant naujas Emilio išdaigas. Vaikai klausėsi ištraukos ir apie Emilio apsilankymą vargšų prieglaudoje, savo vaizduotę išreiškė piešdami iliustracijas.

Lapkričio 17 dieną į biblioteką sugužėjo Kairių jungtinės mokyklos pirmokai su mokytoja Gitaute Jankauskienė. Ši diena buvo skirta pasiklausyti ištraukos apie Emilio Kalėdą. Po to kiekvienas vaikas išreiškė savo kūrybinį potencialą piešdamas Emilio ir jo draugų paveikslus.

Visa ši savaitė Kairių bibliotekoje buvo kupina ne tik skaitymo, bet ir kūrybinio aktyvumo. Vaikai susipažino su Astridos Lindgren kūryba, dalinosi įspūdžiais ir kūrė bendrumo jausmą. Tai puikus būdas ne tik skatinti skaitymo kultūrą, bet ir ugdyti kūrybingumą bei socialinius įgūdžius. Šiaurės šalių literatūros savaitė Kairių bibliotekoje ne tik atnešė šviesą tamsiuoju metų laiku, bet ir paliko neeilinį įspūdį.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos autorės

Komentaras