Skip to content Skip to footer

Šiaurės šalių literatūros savaitė – jau trečią dešimtmetį vykdomas projektas, kurio tikslas – puoselėti garsinį skaitymą ir šiaurietišką pasakojimo tradiciją, propaguoti šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Pirmoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė buvo surengta 1997 m., nuo 1998-ųjų projektas vykdomas visose Baltijos šalyse. 2013 metais  Kurtuvėnų biblioteka taip pat mielai prisijungė ir projekte dalyvauja iki šiol.

Šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitė kviečia pokalbiams apie Kalėdas Šiaurėje.

Lapkričio 13 d. 10 val. Kurtuvėnų bibliotekininkė sukvietė Dubysos aukštupio mokyklos I–III klasių mokinius ir mokytojas uždegti šviesos simbolius, trumpai supažindino su Šiaurės šalimis, papasakojo apie Šiaurės šalių literatūros savaitės svarbą ir naudą, pakvietė paklausyti švedų rašytojos Astridos Lindgren knygos „Emilis iš Lionebergos“ ištraukos „Pirmadienis, gruodžio dvidešimt šešta, kai Emilis nuniokojo Kathultą ir pagavo vilkduobėje Komandorą“.  Mokinukai susidomėję klausėsi bibliotekininkės sekamos H. K. Anderseno pasakos „Sniego karalienė“ ir buvo pakviesti  į kalėdiškai išpuoštą laisvalaikio klasę atlikti gausybę linksmų užduočių.

Visą savaitę Kurtuvėnų bibliotekoje buvo eksponuojamos spaudinių parodos vaikams: „Skaitykime knygas, kurias parašė Šiaurės šalių rašytojai“, „Kalėdų belaukiant“ ir „Astridos Lindgren knygos vaikams“.

                       Linkėdama jaukių ir linksmų Šv. Kalėdų, Šiaurės šalių literatūros savaitės renginių organizatorė vaikams įteikė saldžių prizų ir pasiūlė nupiešti „snaigių kilimą“.

Nemažėjantis susidomėjimas primena: projekto idėja aktuali ir šiandien.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Fotografijos Ausmos Valienės ir A. Kniurienės

Komentaras