Skip to content Skip to footer

Lapkričio 12 dieną  Kužių bibliotekoje  vyko Šiaurės šalių literatūros  garsiniai skaitymai vaikams ir suaugusiesiems. Ryte į skaitymus vaikams „Auštant“ rinkosi mažiausi: Kužių lopšelio-darželio „Vyturėlis“ priešmokyklinės grupės ugdytiniai su savo  auklėtoja  Audrone Žukauskiene. Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Rita Bielskienė vaikučius supažindino su Šiaurės šalimis. Šių metų literatūros savaitės tema – „Herojai Šiaurėje“, tad  Šiaurės šalių literatūros savaitei skirtame plakate vaikai stengėsi atpažinti savo mėgstamus knygų herojus.
Netrukus mažieji, patogiai įsitaisę, klausėsi ištraukos iš Astridos Lindgren knygos   „Pepė Ilgakojinė“, kurią skaitė bibliotekininkė Rita Bielskienė. Emocijas vaikams sekėsi sunkiai suvaldyti… Kaipgi ramiai galima klausyti ištraukos apie tai, kaip du valkatos – vagys kėsinasi apvogti Pepę Ilgakojinę. Pasirodo, kad vaikai žino kaip atpažinti vagį, ir netgi gali patarti, ką reikėtų daryti jei jis netikėtai apsilankytų  pas kažką namuose.
Vaikų darželio ugdytiniai išklausę  ištrauką apie šauniąją mergaičiukę Pepę Ilgakojinę, kartu su auklėtoja Audrone Žukauskiene, aptarė ir neseniai savo darželyje surengtą italų rašytojo  Džanio Rodario (Gianni Rodari)  kūrinių parodą.
Atsisveikinant su mielais bibliotekos sveteliais, bibliotekininkė pavaišino visus saldumynais, ir pakvietė kuo dažniau lankytis, anot vaikų. tikrų tikriausiame knygų mieste.
Šiaurės šalių literatūros skaitymuose „Sutemų valanda“ dalyvavo  vyresnieji bibliotekos lankytojai. Erdvioje Kužių seniūnijos bendruomenės mažojoje salėje, skambant norvegų kompozitoriaus E. Grygo muzikai, šviečiant maloniai žvakių šviesai, vyko  Einaro Maro Gudmundsono (Einar Mar Gudmundsson) romano „Isladijos karaliai“  ištraukų skaitymai. Ši knyga – beprotiškų pasakojimų rinkinys apie išgalvotą Knudsenų giminę nuo XVIII a. iki pat mūsų dienų. Žinoma, daugeliui klausytojų pasirodė, kad tai sudėtingas kūrinys su daugybe siužeto vingių, bet vieningai nutarta –  romanas vertas dėmesio. Ištraukas, pasikeisdamos, skaitė Kužių bibliotekos bibliotekininkės Nijolė Viktoravičienė ir Rita Bielskienė.
Bibliotekininkė Nijolė Viktoravičienė skaitymų dalyviams vaizdžiai papasakojo apie Islandijos kraštą, kultūrą, tradicijas ir netgi nepatingėjo atsinešti stiklo skulptūrėlę, kurią parvežė dukra Karolina, viešėjusi šioje šalyje. Laikas praleistas drauge tirpte ištirpo, nes susitikimas, pabuvimas drauge buvo įdomus ir naudingas.

Rita Bielskienė,
Kužių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Ritos Bielskienės ir Audronės Žukauskienės

 

Komentaras