Skip to content Skip to footer

IEVOS KADŽIULYTĖS MINTYS APIE ELIN HILDEBRAND KNYGĄ „TOBULA PORA“

Romano anotacija skelbia, kad tai yra ,,tobulas romanas vasaros atostogoms“. Su šiuo teiginiu negalima nesutikti, romanas puikiai tinka atostogoms – knygoje aprašomi vasaros vakarai prie jūros, pasiplaukiojimas kajakais, vestuvių planavimas. Nuo pastarojo įvykio ir prasideda romano veiksmas, nes būsima vestuvių pamergė randama negyva paplūdimyje. Detektyvams tiriant nelaimę paaiškėja, kad iš pažiūros nepriekaištinga, turtinga ir įtakinga jaunikio šeima visgi slepia daug paslapčių ir nuodėmių. Įdomu tai, kad šeimos nariai net nenutuokia apie vienas kito slaptus klystkelius.

Nuotakos šeima sprendžia kitus reikalus. Jaunosios mama serga nepagydoma liga, čia autorė gana išsamiai atskleidžia jautrius veikėjų išgyvenimus, mintis ir viltis. Pasirodo, tik mamos liga ir tėvų noras užtikrinti dukrai saugią ateitį paskatino vedybas. Taip atsiranda dar viena intriga – kokiu tikslu tuokiamasi? Ar meilę galima suvaidinti? Tačiau neapsirikite, romantikos šiame romane visgi bus. Tačiau bus ir daug apgavysčių, melo bei intrigų.

          Romano veikėjai yra labai skirtingų charakterių, o tai pasakojimą daro vis įdomesnį. Romano veiksmas rutuliojasi pasakojant dabarties įvykius ir vis grįžtant į praeitį, taip pamažu sužinome, kokios aplinkybės veikėjus privedė prie jų dabartinio nuodėmingo gyvenimo.

Iš esmės romane parodomos dvi labai skirtingų vertybių šeimos – viena turtinga, turinti aukštą statusą socialiniame gyvenime, tačiau už uždarų durų pasirodanti kaip nenuoširdi, kita šeima – tobulo bendravimo ir supratimo pavyzdys, kuris, deja, susigrumia su sunkiu ir skaudžiu išbandymu. Todėl kiekvienas skaitytojas atras sau patinkančius personažus.

Šiek tiek apie Ginkūnų bibliotekos skaitytoją Ievą…

Esu mokyklos bibliotekininkė Ieva. Skaitymas man visąlaik buvo vienas maloniausių laisvalaikio praleidimo būdų. Kadangi jau nuo mažų dienų domėjausi literatūra, nusprendžiau studijuoti lietuvių filologiją, kad laisvalaikį ir studijas, o vėliau ir darbą, galėčiau suderinti. Labiausiai domiuosi šiuolaikine lietuvių ir užsienio literatūra, bakalauro ir magistro studijų baigiamiesiems darbams rinkausi nagrinėti šiuolaikinius lietuvių rašytojus – Sigitą Parulskį, Jolitą Skablauskaitę.

Recenzijai pasirinkau taip pat šiuolaikinį neseniai išleistą romaną „Tobula pora“. Be skaitymo, labai mėgstu ir pati kurti tekstus, ypač poeziją, dalyvauti įvairiuose literatūriniuose renginiuose, tekstų skaitymuose. Poezijos konkursuose esu tapusi ir laureate, tad tai mane skatina ir toliau skaityti, kurti tekstus.  

          Dirbdama bibliotekoje labiausiai mėgstu organizuoti įvairias edukacijas mokiniams, nes, kitaip nei mokytojai, nesu įsprausta į ugdymo programų rėmus, galiu laisvai atverti vaizduotę.

          Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ginkūnų padalinio skaitytoja tapau prieš kelerius metus. Studijų metais lankiausi universiteto bibliotekoje, taip pat neretai naudojausi elektroniniais ištekliais. Baigusi bakalauro studijas pamaniau, kad reikia apsilankyti bibliotekoje, esančioje gerokai arčiau namų, nes esu ginkūniškė. Prieš apsilankant pirmą kartą maniau, kad nedidelė rajono biblioteka nepatenkins mano, kaip skaitytojos, įgeidžių, nes norisi skaityti pačią naujausią literatūrą. Tačiau klydau. Bibliotekoje randu pačios įvairiausios literatūros ir visada laukiančią bibliotekininkę.

Šią knygą galite rasti Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniuose. Kviečiame skaityti!

Komentaras