Skip to content Skip to footer

Prasidėjus vasarai ir šiltiems orams ne visi pasineria į atostogas ir keliones. 2017 m. birželio 8 d. Kairių pagrindinės mokyklos stovyklos „Sveika vasara“ pradinių klasių mokiniai kartu su socialinė pedagoge Daiva Jozefovičiene ir mokytoja Gene Grinienė apsilankė Kairių bibliotekoje.
Pravėrę duris energingi ir susidomėję vaikai buvo pakviesti apžiūrėti bibliotekos patalpas. Mažiesiems skaitytojams bibliotekininkė Ramutė Preimontienė papasakojo apie bibliotekos veiklą, o kad taptų tikrais skaitytojais, supažindino su išdavimo ir grąžinimo tvarka, vidaus elgesio taisyklėmis. Daugelis vaikų bibliotekoje lankėsi nebe pirmą kartą ir žinojo, kaip tinkamai elgtis, t. y. kad bibliotekoje negalima triukšmauti, bėgioti, trukdyti kitiems skaitytojams, mėtyti knygų, jas paėmus visuomet padėti į vietą. Vizito metu mažiesiems skaitytojams buvo parodyta, kur galima rasti vaikiškos literatūros, kaip ieškoti, išsirinkti tinkamas knygas.
Pasikartoję visas taisykles vaikai pasidalino savo įspūdžiais apie biblioteką, knygų skaitymą, mėgstamiausius personažus. Stovyklos dalyvė Urtė Grakauskytė paskaitė garsinę pasaką ,,Peliukas Pikas“. Vaikai prisižadėjo, kad knygas saugos, brangins, neplėšys ir ant jų nerašys. Norėdami įrodyti savo pažadus, kai kurie iš karto ėmėsi jas „gydyti“: suklijavo suplėšytų knygų lapus. Skatindama vaikus skaityti bibliotekininkė pakvietė vaikus, kurie lankėsi pirmą kartą, tapti bibliotekos skaitytojais, ragino dalyvauti skaitytojų varžytuvėse „Skaitymo iššūkis“. Dėl to daugelis vaikų iš bibliotekos išėjo netuščiomis rankomis: patys iš lentynų išsirinko knygas, kurias išsinešė skaityti į namus vasaros atostogų metu. Džiugu, kad knygų skaitymas yra vaikų mėgstama veikla, todėl Kairių bibliotekos darbuotoja visada pasiruošusi padėti išsirinkti tinkamą knygą, įskiepyti meilę jai ir išmokyti augti kartu su knyga.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Simonos Poliakovaitės nuotraukos