Skip to content Skip to footer

2022 m. lapkričio 21–25 dienomis Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija 23-iąjį kartą inicijuoja Suaugusiųjų mokymosi savaitę „Mokymosi siluetai“.

Šių metų Mokymosi savaitės idėją įkvėpė avangardinio kino kūrėjo Jono Meko mintys apie prasmės ieškojimą kasdieniuose, paprastuose dalykuose, apie mokymąsi – kasdienybės prasmę.

Iš J. Meko mąstymų gelmės gimė vaizdinys – mokymosi siluetai. Jokia paslaptis, kad mokymosi, savęs pažinimo, būties prasmės ieškojimo kelias ne visada būna aiškus, primena tamsoje ar migloje dunksančio daikto kontūrus… Kad mintys ir patirtys ne visuomet iš karto apčiuopiamos, vėliau atsispindi tolesniuose žmogaus gyvenimo įvykiuose… Taip kilo mintis pakviesti Lietuvos suaugusiuosius ir jų mokytojus į susitikimą – gyvenimo ir mokymosi siluetų paiešką.

Nors siluetai dažniausiai siejami su nebyliuoju kinu, karpiniais, pirmomis nespalvotomis nuotraukomis, bet jie slypi visur, visa ko pažinime… Kokios formos ir nuotaikos, kokių spalvų bus mūsų mokymosi siluetai? Kokia prasmė juose slypės? – štai esminiai Suaugusiųjų mokymosi savaitės klausimai.

Atsakymų ieškokime mokymosi susitikimuose. Neabejotina, kad naudingų, prasmingų ir įdomių mokymosi atradimų rasime nagrinėdami savo šeimų ar vietovių istoriją, ieškodami atmintinų įvykių, perprasdami skaitmeninio raštingumo vingrybes; analizuodami etninius visuomenės santykius; įsileisdami į savo gyvenimą sveiką gyvenimo būdą; atskleisdami savo sporto ir kūrybos gebėjimus; tobulindami verslumo, pilietiškumo, mokėjimo mokytis, bendradarbiavimo gebėjimus… Pasisemkime naujų patirčių, apmąstykime jas ir mokykimės iš jų, kad mūsų gyvenimas būtų kokybiškesnis, kad būtume dar geriau pasirengę nugalėti kliūtis, kad įsibėgėję mokytis nebegalėtume sustoti!

  • Lapkričio 21–25 dienomis kviečiame į šiuos Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Suaugusiųjų mokymosi savaitės užsiėmimus:

■ 21 d. 14 val. – KURTUVĖNŲ BIBLIOTEKOJE – paskaita „Kaulų, sąnarių, stuburo susirgimai, jų priežastys ir profilaktika“, lektorius – natūralios medicinos sveikatos centro „Vilcacora“ vadovas, gydytojas-endobiogenikas Tomas Vilūnas.

■ 22 d. 17 val. – DRĄSUČIŲ BIBLIOTEKOJE – kūrybinis edukacinis užsiėmimas „Skirtukas knygai“.

■ 22 d. 17 val. – GINKŪNŲ DVARE – diskusija prie apskritojo stalo su ukrainiečiais, gyvenančiais Ginkūnų dvare „Kultūrų skirtumai ir panašumai“. Rengia ŠRSVB Ginkūnų biblioteka.

■ 22 d. 9–17 val. – MEŠKUIČIŲ BIBLIOTEKOJE – Spaudinių ekspozicija „Laiko tėkmės atspindžiai spaudos įvairovėje“.

■ 22 d. 15 val. – GRUZDŽIŲ AUGUSTINO GRICIAUS BIBLIOTEKOJE – susitikimas su Gruzdžių ambulatorijos kineziterapeute Kamile Stravinskaite.

■ 23 d. 14 val. – KAIRIŲ BIBLIOTEKOJE – edukacinis užsiėmimas „Rankų darbo atvirukai“. Edukatorė Genė Grinienė. Skirta suaugusiųjų mokymosi savaitei „Mokymosi siluetai“.

■ 23 d. 13 val. – RAUDĖNŲ BIBLIOTEKOJE – kūrybinė popietė „Žodžio ir muzikos draugystė“.

■ 23 d. 11 val. – ROMUČIŲ BIBLIOTEKOJE – edukacinis užsiėmimas „Ebru menas – piešimas ant vandens“.

■ 23 d. 11 val. – ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE – Mokymų centre – Medijų informacinio raštingumo, el. parašo mokymai pradedantiesiems.

■ 23 d. 17 val. –– ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE – Suaugusiųjų abonemente, Edukacijų erdvėje – edukacinis užsiėmimas „Vatinukai – senoviniai Kalėdų eglutės žaisliukai“. Lektorė tautodailininkė, vyresn. bibliotekininkė Asta Urbelienė,

■ 24 d. 12 val. – GRUZDŽIŲ AUGUSTINO GRICIAUS BIBLIOTEKOJE – susitikimas su Žagarės specialiosios mokyklos Dienos užimtumo centro populiarių dainų atlikėjų grupe „Vyšnių sodas“.

■ 24 d. 16 val. – NAISIŲ BIBLIOTEKOJE – Zitos Zikienės darbų parodos „Sapnų gaudyklės“ pristatymas.

■ 24 d. 14 val. – MEŠKUIČIŲ BIBLIOTEKOJE – Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymai „Valanda su knyga“.

■ 24 d. 17 val. –– ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE – Suaugusiųjų abonemente, Edukacijų erdvėje – edukacinis užsiėmimas „Biblioterapija ir šviečiančių paveikslų tapymas“ ir skaitytojų klubo „(Ne) keista skaityti“ susitikimas.

■ 25 d. 15 val. – ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS KULTŪROS CENTRO GINKŪNŲ FILIALE – linijinių šokių pamoka „Šokio ritmu“. Rengia Ginkūnų biblioteka.

VISI UŽSIĖMIMAI NEMOKAMI.

Komentaras