Skip to content Skip to footer

Liepos 1 d. Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekoje įvyko susitikimas su rašytoju, publicistu, gamtininku Vytautu Almaniu. Svečias pristatė naujausią knygą „Antrasis žemgalių išėjimas“. Rašytojas papasakojo knygos sukūrimo istoriją, paskaitė ištraukas iš pristatomo kūrinio. Knygos „Antrasis Žemgalių išėjimas“ redaktorius – sūnus Andrius, viršelio dailininkė – dukra Rita Almanis. Piešinys vadinasi „Audra Viešučiuose“. Renginyje dalyvavusi dukra Rita pasidalino įspūdžiais ir prisiminimais iš kelionių į Altajaus kraštą.
Susirinkusius dalyvius sužavėjo svečio šmaikštūs pasakojimai apie patirtus nuotykius gyvenant Altajaus krašte, sniego žmogaus paieškas ir vaikystę, praleistą Viešučių kaime Akmenės rajone.
Rašytojas priminė ir apie savo anksčiau išleistas knygas „Baltųjų vandenų šalyje“ (1973), „Per Ulkero žvaigždyną“ (1979), nuotykių romanus „Audra susitelkė Korgone“ (1981), „Toli ir arti“ (1985), „Už kalnų namai“ (1992). Savo kūrybą spausdino rajoniniame laikraštyje „Vienybė“, laikraštyje „Žalioji Lietuva“, žurnaluose „Metai“, „Miškai“.
V. Almanis papasakojo apie bibliotekoje vykstančią fotografijų parodą „VYTAUTO ALMANIO KELIONĖS PO ALTAJAUS KRAŠTĄ“.
Skaitytojai turėjo galimybę įsigyti naują rašytojo knygą su autografu.

Jurgita Jasiškytė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Ligitos Grigaitienės ir Evelinos Nagytės

Komentaras