Skip to content Skip to footer

Gegužės 7 dieną minime Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Pažymėdama šią datą, 2017 metų gegužės 5 dieną Voveriškių bibliotekos bibliotekininkė Inga Kerienė pakvietė mažuosius knygų skaitytojus į susitikimą su vaikų poete Zita Gaižauskaite. Susitikime dalyvavo ikimokyklinės ugdymo grupės vaikučiai su auklėtoja Rosita Račkauskaite, priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai su auklėtoja Alma Mačiūniene, 1–4 klasių mokiniai ir jų mokytojos: Jolanta Mituzienė, Violeta Grigalienė, Inga Vireikienė ir Vilmantė Bačianskienė. Susidomėję poete, į susitikimą atėjo ir 7–8 klasių mokiniai.
Nors poetė gyvena Kauno rajone, ji mielai sutiko atvykti į Voveriškių mokyklą. Zita Gaižauskaitė daug keliauja į susitikimus su vaikais po visą Lietuvą. Mažai liko vietovių, kuriose neapsilankyta. Dar tą pačią dieną poetė išskubėjo į kitą susitikimą Kuršėnų mieste.
Susitikimo pirmoje dalyje poetė, pavirtusi eilėraščių teta Zita, deklamavo, vaidino savo eilėraščius. Vaikai buvo sužavėti poetės kūrybos pristatymu. Eilėraščių veikėjais tapo patys vaikai. Užsidėję kaukes, vaikai tapo varlėmis, gandrais, vilkais, vyturiais, katinėliais ir kitais personažais. Vaidinti su poete vaikams labai patiko.
Antroje dalyje Z.Gaižauskaitė pasakojo apie save, savo kūrybą, atsakinėjo į įdomius vaikų užduodamus klausimus. Ankstyvoje vaikystėje patyrusi nelaimę, poetė ilgai nekalbėjo. Prakalbusi pradėjo kurti. Zitos Gaižauskaitės tekstai parašyti vaikams lengvai suprantama kalba, pratinančia vaikus pajusti gimtosios kalbos grožį.
Atsidėkodami už įdomų susitikimą mokiniai deklamavo poetės eilėraščius, padovanojo šokį su skėčiais. Vaikų pasirodymu poetė buvo sužavėta. Po susitikimo buvo galima įsigyti poetės knygų, gauti autografą.
Poetė Zita Gaižauskaitė taip pat apsilankė ir Voveriškių mokyklos bibliotekoje. Apžiūrėjo parodas, domėjosi vaikų skaitymu. Voveriškių mokyklos direktorė Albina Gudaitienė, bibliotekininkė Inga Kerienė ir poetė Zita Gaižauskaitė po renginio maloniai pabendravo prie arbatos puodelio.

Inga Kerienė,
Voveriškių bibliotekos bibliotekininkė