Skip to content Skip to footer

                                         

2020 m. rugsėjo 4–6 dienomis Kužiuose vyko tradicinė  miestelio šventė – Šilinės atlaidai. Kužių biblioteka net dviem renginiais prisidėjo prie šios gražios kasmetinės šventės.
Pirmą šventės dieną kužiškiai buvo pakviesti į dokumentinių filmų vakarą „Kužiai retro dokumentikoje“. Šiaulių kino klubo vadovas Viktoras Gundajevas susirinkusiems pristatė dokumentinius filmus apie Kužius, o susitikimą praturtino įdomiais pasakojimais, dar negirdėtais faktais apie kino dokumentiką. Vyresniosios kartos kužiškiai, paprašyti Šiaulių kino klubo vadovo,  mielai pakomentavo 1990 m. sukurtą kino filmą, neturintį garso takelio. Geros emocijos, ir malonūs prisiminimai aplankė pažiūrėjus filmą apie šviesios atminties kunigą Vladą Požėlą, Pasaulio tautų teisuolį, išgelbėjusį ne vieną žydą, ir tarnavusį ilgą laiką Kužiuose. Vakaro dalyviai dėkojo organizatoriams už galimybę pažvelgti į istorinius Kužių miestelio filmų kadrus.
Rugsėjo 5 dieną Kužių biblioteka ir Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo darbuotojai organizavo tautodailininko Rimanto Daugino parodos „Pasveikinimas“ ir profesoriaus iš Vilniaus Alfonso Vaišvilos knygos „Nenusilenkusi Šiluva“ pristatymą Kužių seniūnijos salėje.
Rimantas Dauginas, gyvenantis Rėkyvoje ir tapantis gamtos paveikslus, dvelkiančius ypatingu sakralumu, pasakojo apie tai, kas paskatino jį tapyti, kaip gimė vienas ar kitas kūrinys, pasidalijo įspūdžiais iš vykusių parodų, plenerų. Menininką sveikino atvykę į susitikimą kolegos, draugai, bendraminčiai.
Pristatant leidinį „Nenusilenkusi Šiluva“ užsiminta, kad ši prof. Alfonso Vaišvilos knyga  pasirinkta neatsitiktinai, nes Kužių Švč. Mergelės Marijos Gimimo bažnyčioje Šilinės – didieji atlaidai, o Šiluva ir Šilinės neatsiejami. Autorius išsamiai ir iliustratyviai papasakojo kuo garsus ir unikalus   Šiluvos miestelis, kokias garsias ir žymias asmenybes ši vietovė išugdė. Svečias ypatingą dėmesį skyrė šio krašto laisvės kovotojams, knygnešiams. Paklausus profesoriaus, ar ilgai rašė šią knygą, atsakymas buvo vienareikšmiškas – visą gyvenimą.
Popietės svečiams dėkojo Kužių seniūnijos seniūnė Jolanda Rudavičienė, Kužių parapijos klebonas Tomas Reinys, Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo ir  Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Kužių padalinio darbuotojos.  Renginį paįvairino Gilaičių filialo Kužių salės folkloro ansamblis „Ringuva“ ir moterų vokalinis ansamblis „Mėtos“ (vadovė Kristina Lučinskaitė).

Rita Bielskienė,
Gilaičių ir Kužių bibliotekų bibliotekininkė