Skip to content Skip to footer

 Kovo 9-ąją Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmuose vyko šventinis rytmetys, sukvietęs  būrį svečių, Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos Naisių skyriaus 1-4, 6-7 klasių mokinius ir mokytojus bei jų tėvelius, Meškuičių gimnazijos 2 ir 11 klasės mokinius, atlydėtus pedagogų.

Šventinis koncertas pradėtas Lietuvos valstybės himno giedojimu. Poetų eilėraščius apie Lietuvą,  tėvynę deklamavo 1 klasės mokinys Laurynas Masiulis, antraklasė Eglė Barvainytė, 3 klasės mokinė Jorė Kauneckaitė, ketvirtaklasiai Austėja Vaičiūtė ir Matas Masiulis. Jiems padėjo pasiruošti mokytojos Dovilė Mačiukienė ir Daiva Lukošaitienė. Dvi daineles klausytojams dovanojo 1-4 ir 6-7 klasių mokiniai, vadovaujami muzikos mokytojos Kristinos Daukšaitės. ŠRSVB Naisių padalinio bibliotekininkė Daiva Remeikienė priminė ir akcentavo: po kelių dienų minėsime  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos 32-ąsias metines, o taip pat apžvelgė visą vingiuotą valstybės kelią nuo kunigaikščio Mindaugo laikų iki šių dienų.

Visus susirinkusius sveikino ir Lietuvai bei visiems lietuviams būti laisviems linkėjo Meškuičių seniūnijos seniūnė Jolanta Baškienė, Meškuičių gimnazijos direktorius Algirdas Kontrimas.

Antroji šventinio rytmečio dalis skirta tautiškumui, tautiniams rūbams. ŠRSKC Naisių filialo muziejininkė Rita Žukauskienė prie mikrofono atėjo ne viena. Kartu atsivedė 7 klasės mokinę Korneliją Banytę, vilkinčią praėjusio šimtmečio puošniais drabužiais. Juos 1929 metais, būdama aštuoniolikmete, išsiaudė, pasisiuvo ir išsisiuvinėjo garsi Naisių krašto audėja Valerija Šulmaitė-Matuzienė. 1911 metais gimusi moteris šiais drabužiais, kaip pati sakė, vilkėdavo tik eidama  į bažnyčią, dalyvaudama vestuvėse ar kitų garbingų švenčių metu. Tokie šventadienio aprėdai tuo laiku prilygo tautiniams rūbams, o šiandien jie garbingai saugomi Naisių muziejaus skrynioje.

Viso renginio kulminacija – kultūros paso edukacinė programa ,,Lietuvos 5 regionų tautinio kostiumo pristatymas“, su kuria supažindino Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro direktorė Jovita Lubienė, atvykusi kartu su savo bendraminčiais: Rolanda Bitiene, Loreta Lideikiene, Sigute Butvidiene, Regina Krikštanavičiene, Birute ir Raimondu Sinkevičiais. Klausytojai ir žiūrovai  supažindinti su 5 regionų tautiniais vyrų ir moterų kostiumais, akcentuojant kiekvieno regiono ypatumus ir atkreipiant dėmesį į ratelius, dainas, tarmes, sutartines, žaidimus. Aplink sėdintieji – tiek vaikai, tiek suaugusieji – buvo ne tik pasyvūs klausytojai, bet ir aktyvūs liaudies žaidimų dalyviai.

Pabuvojęs tokiame renginyje, kiekvienas praturtėjo dvasiškai. Juk tautinis kostiumas, kaip ir šalis, tauta ar žmogus, turi savo istoriją. Jis prilyginamas vėliavai, herbui, himnui. Anot E. Ginotienės, tautiniai drabužiai atskleidžia lietuvių būdą, pabrėžia jų išdidumą, orumą, pasitikėjimą savimi, kurį  būtina pradėti ugdyti jau nuo mokyklos suolo.

Daiva Remeikienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė

Komentaras