Skip to content Skip to footer

Bubių bibliotekoje nuo  šių metų balandžio 27 d. iki birželio 29 d. buvo eksponuojama Lietuvos tautodailininkų sąjungos skyriaus narės, Drąsučių bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės Astos Urbelienės mezginių paroda „ŽMOGUS – GĖRIO IR GROŽIO KŪRĖJAS”.
Pasak parodos autorės Astos Urbelienės:  „esu  dirbanti  mama, močiutė. Be savo nuolatinio darbo ir triūso puoselėjanti savo sodybą, dar turiu vieną silpnybę, tai mezgimas ir nėrimas. Vakaro tyloje, skimbčiojant virbalams, o židinyje spragsint malkoms, aplanko įvairiausios mintys apie būtį, prasmę, svajones  lengvos, šiltos ir spalvingos. Jos užvaldo taip, kad akimirkai nutrūksta realybės garsai, pamirštamas žiūrėtas filmas. Gražių svajų fone pasineriu į kūrybinį procesą – gimsta rankų darbo mezginys“.
Rankdarbiais  Asta  Urbelienė  pradėjo domėtis dar vaikystėje. Už šį labai mielu širdžiai tapusį pomėgį ji yra dėkinga savo močiutei, pas kurią užaugo. Pati prašydavo pamokyti nerti.  Pamokos buvo tik pradžia, nes močiutė nėrė servetėles ir mezgė kojines. Astai to neužteko, atsakymo į jai kylančius klausimus ieškojo knygose, žurnaluose.  Po truputį, po truputį – ir atėjo eilė vis sudėtingesniems raštams. Rankdarbių meistrė pradėjo megzti megztinius, sukneles, paltus, šalikus, liemenes, riešines ir kt. Ji darbuojasi virbalais ir vąšeliu 39 metus, jau 5 metai  tautodailininkė su savo darbais dalyvauja parodose. A. Urbelienės darbų yra iškeliavę ir į kitas šalis: į Italiją – riešinės,  į Prancūziją – karoliukais papuošti telefono dėklai. Smagu, kai savo darbais gali sušildyti, papuošti artimus ir draugus.
Bibliotekoje surengtoje parodoje buvo eksponuojamos suknelės, tunikos, megztiniai, kepurės, šalikai, riešinės ir papuošalai. Lankytojams ypač patiko iš lino nertos suknelės vąšeliu, taip pat iš siūlų pagaminti papuošalai ant kaklo, riešinės.

Jūra Valuckienė,
Bubių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė