Skip to content Skip to footer

Gruzdžių biblioteka įkurta 1936 metais lapkričio 1 d. valsčiaus patalpose. Pirmasis bibliotekos vedėjas buvo E. Litvinas. Per tuos daugiau kaip 80 metų bibliotekos patalpos keitėsi. Mano žiniomis, Gruzdžių miestelio biblioteka dabar yra įsikūrusi jau septintoje vietoje. Man dirbant bibliotekoje, teko kraustytis du kartus. Tai jau tikrai nelengvas, oi nelengvas darbas. Prisimenu, pirmą kartą kraustantis 1992m., kartu su kolege Irena Petravičiene, susidėliojome knygas atskirai, į dėžes, maišus, pagal abėcėlę, kad tik nesumaišytumėme: atskirai vaikų skyriaus knygas, atskirai – suaugusiųjų. Su pagalbininkų vyrų pagalba, sukrovėme į traktorių. Jie išvažiavo, o mes pėsčiomis. Nuėjus, mus pasitiko ,,išsišiepę“ pagalbininkai: ,,Kad jums nereikėtu vargti, tai mes viską supylėme į vieno kambario kampą. Bus lengviau pasiskirstyti…“. Taip ir skirstėmės knygas – čia vaikų, o čia suaugusiųjų, čia grožinė literatūra, o čia – šakinė.
2004 m. kraustantis į dabartines patalpas Šiaulių gatvėje, buvome pasiruošusios visokiems netikėtumams. (Tik ne traktoriaus gedimui). Teko saugoti mažuosius skaitytojus, kurie triratukais, karučiais skubėjo perkraustyti vaikiškas knygeles į naująją vietą.
Ne visi gruzdiečiai žino, kokiame pastate savo laiku buvo įsikūrusi biblioteka. Pirmojo pastato –  miestelio valsčiaus S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, dabar aptverta Gruzdžių gimnazijos teritorija– jau seniai nebėra. Pasiklausinėjus senųjų gyventojų, paaiškėjo, kad biblioteka buvo įkurta bažnyčios špitolėje, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje Nr. 17, vėliau toje pat gatvėje – Nr. 6. Pati šioje bibliotekoje buvau labai ,,dažnas svečias“, FeliksoVaitkaus g. 2 – mano pirmoji biblioteka – darbo vieta. Iš čia, su nuotykiais, kėlėmės į Beržų gatvę ir dabar, jau 16 metų, mūsų biblioteka įsikūrusi adresu Šiaulių g. 3.
2008 m. bibliotekai buvo suteiktas rašytojo kraštiečio Augustino Griciaus vardas.

Jurgita Jasiškytė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Nuotraukos Jurgitos Jasiškytės

 

Komentaras