Skip to content Skip to footer

Kas dejuoja, kad vasara bloga, o kas ja džiaugiasi taip kaip gilaitiškiai vaikai. Ar oras geras, ar šiek tiek blogesnis, tačiau įdomių veiklų visada galima surasti.

Vasaros pradžioje projekto „Gilaičių knygos teatro įkūrimas“ dalyviai vyko į Naisius, aplankė šią unikalią vietovę, susitiko su Naisių vasaros teatro aktoriais, stebėjo jų spektaklį. Gilaičių bibliotekoje šiltuoju sezonu vaikai tikrai nenuobodžiavo, nemažai jų dalyvavo skaitymo iššūkyje, o kiti išbandė save naujoje veikloje, kūrė, filmavo, montavo nedidelius vaidybinius filmukus su nauja filmavimo kamera, kurią biblioteka įsigijo vykdydama Lietuvos Kultūros tarybos ir Kultūros ministerijos finansuojamą projektą „ Gilaičių knygos teatro įkūrimas“. Šio projekto atsinaujinusios veiklos, vėl kvies vaikus rugpjūčio mėnesio pabaigoje.

Kaip sakoma, dėl skonio niekas nesiginčija. Kai kurie jaunosios kartos atstovai nelinkę kurti, o ir skaityti vasarą nesinori… O štai tinklinio aikštelėje pastariesiems ir smagiau, ir energiją yra, kur išlieti. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo kultūros renginių organizatorė Regina Krikštanavičienė prisidėjo prie gilaitiškių sveikatinimo ir sportuojančiam jaunimui padovanojo tinklinio kamuolį.

2017 m. rugpjūčio 16-ąją dieną jaunieji gilaitiškiai bei jų tėveliai susipažino su nauja  bibliotekos vykdoma edukacija „Šviečiantys molbertai“. Tai unikalus, išskirtinis, netradiciškai šviečiantis stiklas, skirtas kūrybiškumo ugdymui. Renginio dalyviai galėjo išbandyti piešdami ant molbertų akvarele, guašu ar nuplaunamais markeriais, o spalvų valdymo blokelio pagalba — suteikti galimybę pasirinkti vieną iš 16-os pagrindo apšvietimo spalvų ir taip sukurti patį nuostabiausią ir vis kitaip atrodantį šedevrą. Netradicinė veikla sužavėjo ne tik mažuosius bibliotekos skaitytojus, bet ir vyresnius.

Rugpjūčio 23-iąją dieną vaikai galės dalyvauti edukaciniame užsiėmime „Pasigamink ženkliuką pats“. Tos pačios dienos vakare vaikų ir suaugusiųjų lauks įstabus skaitymo iššūkio baigiamasis renginys „AŠ ,SAULĖ IR KNYGA“. O šias visas vasaros veiklas vainikuos, rugpjūčio 26-ąją dieną Gilaičiuose vyksianti, tradicinė sporto šventė.

Rita Bielskienė,
Gilaičių bibliotekos bibliotekininkė

Regina Krikštanavičienė,
Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Gilaičių filialo kultūros renginių organizatorė

Komentaras