Skip to content Skip to footer

Liepos 25–28 d. ir rugpjūčio 1–4 d. Šiaulių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pirmą kartą šurmuliavo etnografinė vaikų vasaros stovykla „Pažįstu, suprantu, puoselėju“. Šį projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba, projekto partneris – Šiaulių rajono savivaldybė. Per abi pamainas stovykloje dalyvavo 32 vaikai nuo pirmos iki ketvirtos klasės, tarp jų – ir iš Ukrainos. Stovyklos programa buvo smagi ir įtraukianti dalyvius į įvairias veiklas.
Stovykloje veiklos netrūko: vyko daug išvykų, susitikimų su įvairiais specialistais, rašytoja, menininkais, kurie suteikė vaikams naudingos informacijos. Daug dėmesio skirta kūrybiškumui – teko miklinti rankeles – karpyti, piešti, velti, dirbti su moliu. Juk pačių pagaminti darbeliai – patys mieliausi.
Bene kasdien stovyklose vaikų laukė kūrybinės užduotys, aktyvūs užsiėmimai lauke: vaikai gamino knygų skirtukus, piešė su spalvotu smėliu, gamino apyrankes iš karoliukų ir siūlų, pasipuošė laikinomis tatuiruotėmis, žaidė stalo žaidimus, kūrė knygų iliustracijas, žiūrėjo filmus, dekoravo puodelius savitais baltų simboliais, žaidė aktyvius lietuvių liaudies lauko žaidimus, piešė 3D rašikliais ir ant šviečiančių molbertų.
Pirmoji diena prasidėjo tarpusavio pažintimi, norų, lūkesčių bei poreikių aptarimu, stovyklos programos ir taisyklių pristatymu. Stovyklautojai žaidė žaidimus, bandydami geriau pažinti vienas kitą. Po susipažinimo stovyklautojai susitiko su raganaitėmis (Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresniosios bibliotekininkės Jurgita Jasiškytė ir Liongina Šufinskienė), kurios supažindino ne tik su raganiška buitimi ir išdaigomis, bet ir papasakojo apie Lietuvos etnografinius regionus, jų savitumą. Raganaitės vaikus įtraukė į nuotaikingą edukacinę programą, kurios metu stovyklautojai pasigamino popierines lėlytes ir jas aprengė lietuvių tautiniais rūbais.
Vaikų laukė ir kitos turiningos dienos. Stovyklautojus su saugiu elgesiu vasaros metu supažindino Šiaulių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės. Tai buvo labai aktuali tema vasaros ir atostogų metu. Pasirodo, vaikai žino, kaip elgtis vandenyje, kelyje, būnant saulėje.
Stovyklos dalyviai apsilankė Šiaulių rajono savivaldybės etninės kultūros ir tradicinių amatų centre, kur vyko vilnos vėlimo ir lipdymo iš molio edukacijos. Tai labai įdomūs ir smagūs užsiėmimai vaikams, skirti ugdyti pažinimą ir kūrybiškumą. Šių edukacijų metu vaikai susipažino su vilna ir moliu bei nusivėlė ryškius kaklo papuošalus, o iš molio nusilipdė puodelius ir vazas.
Stovyklautojai susitiko ir susipažino su rašytoja Audrone Kvietkute ir dalyvavo jos knygos „Rytės ratai“ pristatyme Vasaros skaitykloje Kuršėnų miesto parke. Vaikams buvo įdomu išgirsti istoriją, kaip gimė idėja parašyti knygą apie Rytę ir jos ratus, autorė mielai perskaitė savo išleistą knygą bei parodė iliustracijas. Susitikimo metu rašytoja bendravo su vaikais, kurie uždavė įvairių klausimų, analizavo Rytės istoriją bei vardino, kur galima pamatyti ratus.
Per šiltą vasarišką lietutį vaikai skubėjo į renginį-paskaitą „Beisbolas – kas tai?“, kurio metu beisbolo treneris Egidijus Meižys praktiškai parodė, kaip žaidžiamas šis JAV labai populiarus žaidimas, supažindino ir parodė pagrindinius žaidimo įrankius, papasakojo šio sporto taisykles. Stovyklautojai turėjo galimybę pasimatuoti beisbolo pirštines, pačiupinėti lazdą ir kamuoliuką.
Stovyklautojai kiekvieną dieną vaišinosi nemokamais pietumis bei lengvais užkandžiais.
Atsisveikindami stovyklautojai dėkojo vadovėms Indrei Dainutei ir Vilijai Jaškauskienei už stovykloje patirtus nepakartojamus įspūdžius. Tikimės, kad vasaros stovykla bibliotekoje vaikams suteikė naujų žinių ir padėjo atrasti naujų pomėgių, susirasti draugų.

Kristina Ruočienė,
Informacijos ir vadybos skyriaus informacijos specialistė
Nuotraukos Kristinos Ruočienės, Indrės Dainutės, Vilijos Jaškauskienės