Skip to content Skip to footer

„Projektą „Vasara su knyga“ organizuoja Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Projektu siekiama skatinti visuomenę domėtis literatūra, skaitymu. Visoje šalyje vykstantis projektas „Vasara su knyga“ skaitymo iššūkis kviečia įvairaus amžiaus žmones skaityti penkias pasirinktas knygas pagal tam tikras temas. Varžytuvių metu galima ne tik skaityti knygas, bet ir dalyvauti kituose įvairiuose konkursuose, renginiuose.
„Vasara su knyga“ skaitymo iššūkis – tai turiningas ir smagus užsiėmimas, kurio tikslas – per vasarą perskaityti bent 5 knygas.
Pasiryžę dalyvauti iššūkyje ir jį įveikę, varžytuvių pabaigoje bus apdovanoti vertingais prizais. Laimėtojai bus renkami burtų keliu. Skaitymo iššūkio pradžia 2022 m. birželio 1 d., o pabaiga rugpjūčio 31 d.“ (prieiga per internetą https://vasarasuknyga.lt/apie/).
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė Aurelija Kniurienė, skatindama bibliotekos skaitytojus dalyvauti skaitymo iššūkyje, paruošė parodą „Įkvėpk knygų magijos“, kur surinko ir surūšiavo knygutes pagal temas: knygos apie žmogaus ryšį su gyvūnu(-ais); Baltijos šalių autorių knygos; biografinės knygos; knygos, kurių pavadinimas – vienas žodis; šeimos nario vaikystėje mėgtos knygos.
2022 m. liepos 8 d. Dubysos aukštupio mokyklos Kurtuvėnų skyriaus ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ugdytiniai kartu su auklėtoja Lina Šidlauskaite dalyvavo vyresniosios bibliotekininkės A. Kniurienės organizuotoje valandėlėje „Kartu su saulyte“. Vaikai buvo supažindinti su Vasaros skaitymo iššūkiu, žaidė, dainavo, klausėsi Aurelijos sekamų pasakų, atliko įvairias užduotis.
Susitikimo metu netrūko juoko, džiaugsmo ir linksmybių, juk vasara – nuostabus metų laikas, kuris džiugina šiluma, saulėtomis dienomis, renginių gausa.

Aurelija Kniurienė,
Kurtuvėnų bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Linos Šidlauskaitės

Komentaras