Skip to content Skip to footer

Lapkričio 17 d. Verbūnų bibliotekoje svečiavosi rašytojas Vytautas Almanis ir jo sūnus Andrius Almanis. Jie pristatė naująją V. Almanio knygą „Antrasis žemgalių išėjimas“ ir bibliotekoje eksponuojamą fotografijų parodą „Akimirkos iš kelionių po Altajaus kraštą“.

Renginio organizatorė, bibliotekininkė Antanina Petrauskaitė pasidalijo mintimis apie V. Almanio gyvenimą ir kūrybą, pristatė renginio metu veikusią rašytojo kūrinių parodą.

Rašytojas yra kilęs iš netolimo Akmenės rajono Viešučių kaimo. 1961–1970 m. gyveno Altajuje, dirbo girininku įvairiuose Altajaus ir Lietuvos miškų ūkiuose, nuo 1988 m. dirbo Kamanų valstybiniame rezervate. Išleido publicistines knygas: „Baltųjų vandenų šalyje“ (1973), „Per Ulkero žvaigždyną“ (1979), nuotykių romanus: „Audra susitelkė Korgone“ (1981), „Toli ir arti“ (1985), „Už kalnų namai“ (1992), knygas „Tolstančios salos“, „Už ribos“. Savo kūrybą spausdino rajoniniame laikraštyje „Vienybė“, laikraštyje „Žalioji Lietuva“, žurnaluose „Metai“, „Miškai“.

Daugelyje anksčiau išleistų knygų pasakojama apie Altajų. Naujausia V. Almanio knyga – tai su humoru parašytas pasakojimas apie žemgalių, palatvės žmonių, gyvenimą. Knyga kupina meilės žmonėms, vaikystei, gimtiesiems namams.

Pristatydamas naująją knygą, autorius pasakojo apie savo vaikystės ir paauglystės nuotykius, apie pirmuosius kūrybinius bandymus, paaiškino, kodėl knygą pavadino „Antruoju žemgalių išėjimu“, paskaitė nuotaikingų ištraukų. Užsiminė, kad yra surinkęs daugiau nei 300 išlikusių žemgališkų žodžių. Knygos redaktorius Andrius Almanis paskaitė savo ir mamos Julijos Almanis eilėraščių, publikuotų knygoje.

Renginio metu V. Almanis trumpai papasakojo apie fotografijų parodą „Akimirkos iš kelionių po Altajaus kraštą“. Ši prasminga paroda pritraukė nemažai bibliotekos lankytojų.

Susitikimo metu rašytojas atsakė į dalyvių klausimus. Skaitytojai turėjo galimybę įsigyti naujausią knygą su autoriaus autografu.

Antanina Petrauskaitė,
Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė

Nuotraukos Rasos Jurgaitienės

Komentaras