Skip to content Skip to footer

Vasario 16-osios proga, 2018 m. vasario 23 d. susirinkome Šiupylių bibliotekoje į viktoriną vaikams „Ką žinai apie Lietuvą?“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.
Mano gimtinė – miškas,
Upė, dangus ir dirva,
Ežero krantas – viskas,
O viskas – tai Lietuva.
Šiomis Janinos Degutytės eilėraščio eilutėmis, kurias gražiai ir skambiai perskaitė antros klasės mokinukė Gabija Girdžiūtė, prasidėjo mūsų renginys. Jame noriai dalyvavo ne tik mažieji skaitytojai, bet ir jų mamos. Dalyviai gavo dvi užduotis: viktoriną raštu ir testą – skaidres kompiuteriu. Buvo pateikti įvairūs klausimai su galimais atsakymais. Teko prisiminti kai kurias istorines datas arba įvykius, žymias mūsų krašto vietoves, žmones, augalus, paukščius. Vaikai noriai ieškojo atsakymų knygų lentynose ir internete.
Džiugu, jog vaikai žino, kad lietuvių kalba kilusi iš indoeuropiečių, kad Lietuvos vardas pirmą kartą paminėtas 1009 metais, kad lietuvišką spaudą ir knygas spaudos draudimo metais gabeno knygnešiai, kad Vilniaus miestą įkūrė Gediminas, kad Lietuvos nacionalinis paukštis yra gandras, kad Lietuvos nacionalinė gėlė – rūta… Kuo geriau žmogus pažįsta savo gimtąjį kraštą, tuo labiau jis jį myli ir vertina.
Paskui mažieji piešė Gedimino pilį ir vartė bei skaitė vaikiškas enciklopedijas. Vaikų teigimu, viktorina buvo įdomi, jos klausimai nors ir netikėti, bet nesunkiai įveikiami. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkomis ir saldžiomis dovanėlėmis.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė

 

Komentaras