Skip to content Skip to footer

Vai dėkis į galvą, vaikeli,
Užduosiu tau didelį darbą,
Iš lūpų tėvų ir senelių
Išmok savo gimtąją kalbą.
(Vytautas Skripka)

2019 m. vasario 20 d. Šiupylių bibliotekoje suorganizuota pažintinė viktorina vaikams „Neieškok žodžio kišenėj“, skirta Vietovardžių metams paminėti. Joje dalyvavo mažieji bibliotekos skaitytojai. Viktorinos metu bibliotekininkė Salvinija Šeškauskienė papasakojo apie Vietovardžių metus, skatino domėjimąsi savo gyvenamosios vietos vardo kilme, pabrėžė, kad senieji vietovardžiai yra Lietuvos kultūros, istorijos ir kalbos vertybė, kurios išsaugojimu privalome rūpintis patys.
Viktorinoje varžėsi dvi komandos „Šiupyliukai“ ir „Pūkuočiukai“. Kiekvienas dalyvis gavo 16 klausimų su galimais atsakymais. Reikėjo surasti teisingą atsakymą. Buvo tokių klausimų, kurie labai sudomino dalyvius, kad teko ieškoti bibliotekos lentynose. Vaikai sužinojo daug įdomių faktų apie mūsų kaimo kilmę, apie nežinomus vietovardžius. Antroje viktorinos dalyje jaunimas išbandė jėgas, žaisdami pažintinius žaidimus: dėlionę „Sudėk žinomą vietovardį“ ir spėjimo žaidimą „Kokia tai knyga?“ Pažintinės popietės pabaigoje vaikai buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.
Vaikai pasidžiaugė, kad vietovardžiai Lietuvos istorijoje atlieka ypatingą vaidmenį ir nereikia pamiršti mūsų gimtų kraštų.

Salvinija Šeškauskienė,
Šiupylių bibliotekos bibliotekininkė