Skip to content Skip to footer

Šiaulių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje gruodžio 2 d. vyko virtualus darbuotojų seminaras.

Seminaro I dalį pradėjo direktoriaus pavaduotojas Almantas Šlivinskas, pristatydamas lektorę psichologę Justiną Bičiušienę. Psichologė skaitė paskaitą apie emocijas, skaidrėmis, videofilmukais perteikė dėstomą medžiagą, praktiniai užsiėmimai padėjo ją įtvirtinti. Kalbėta apie malonias ir nemalonias emocijas, jų kilmę, išraišką, kodėl būtina jas atpažinti ir kaip valdyti. Diskusijų metu pateikė pavyzdžių, kaip kalbėti su streso apimtais lankytojais, kurie karantino laikotarpiu veržiasi į bibliotekas, reikalauja būti aptarnauti.

Seminaro II dalies įžanginiame žodyje bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė kalbėjo apie bibliotekos veiklas ekstremalios situacijos laikotarpiu, kad labai svarbi tapo virtuali erdvė ir kaip svarbu pasinaudoti visomis jos teikiamomis galimybėmis. Ypač šiuo laikotarpiu akivaizdi tapo knygos svarba ir skaitymas kaip biblioterapija emocinei sveikatai pagerinti. Paviešino ir pasidžiaugė Gruzdžių A. Griciaus bibliotekos įvertinimu – švietimo, mokslo ir sporto ministro padėka už aktyvų dalyvavimą projekte „Atverk duris vasarai“, taip pat kitų bibliotekų darbuotojų aktyvumu teikiant virtualias paslaugas, padėkojo už pastangas ir norą keistis.

Bibliotekos tarybos veiklą aptarė šios tarybos narė Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Vitolda Dovidauskienė. Pranešėja išsamiai pristatė įvykusių bibliotekos tarybos posėdžių darbotvarkę, kas buvo svarstyta ir nuspręsta. Taip pat pasidžiaugė nauja bibliotekos interneto svetaine, pabrėžė jos šiuolaikiškumą ir patrauklumą, ir ragino kreiptis į tarybos narius su pasiūlymais, pastabomis, išsakyti kylančias problemas.

Informacijos ir kraštotyros skyriaus vedėja Roberta Rasikienė savo pranešime kalbėjo, kaip vykdyti virtualių renginių ir jų lankytojų apskaitą, vaizdžiai iliustravo pavyzdžiais. Diskutuojant išsiaiškintos pagrindinės klaidos, atsakyta į rūpimus klausimus. Vedėja Roberta Rasikienė džiaugėsi darbuotojų daroma pažanga – teko išmokti kurti videofilmukus, skelbimus, skaitmeninio raštingumo žinios gilintos vykdomuose nuotoliniuose skaitmeninio raštingumo mokymuose.

Informacijos ir kraštotyros skyriaus vyriausioji metodininkė Loreta Motuzienė informavo, kaip koreguotos veiklos rodiklių ataskaitinės lentelės. Lankytojų skaičius bus papildytas virtualių lankytojų skaičiumi, į renginių skaičių bus įtrauktos virtualios parodos, renginiai, vaizdo siužetai – kompleksiniai renginiai. Koreguojant pastebėta, kad neaktualus tampa perkataloguotų dokumentų skaičius, siūlyta jį išmesti, kalbėta ir diskutuota dėl kitų rodiklių.

Fondo komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėja Albina Černikienė kaip vieną iš iššūkių įvardijo šiais metais papildomai gautas Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos lėšas – 30100,00 Eur – dokumentams įsigyti, kurias panaudoti reikėjo iki liepos 1 d. Net ir leidyklos nebuvo pasiruošusios tokiems gausiems užsakymams. Kalbėdama apie einamuosius darbus, priminė darbuotojams, kad laukia pasiūlymų dėl spaudos prenumeratos bei nurašymo aktų, taip pat kokius darbus atlikti šiuo karantino laikotarpiu sumažėjus skaitytojų skaičiui.

Joneta Filinskė, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vedėja, kalbėjo apie parodų ir kitų renginių transliavimą per Facebook socialinį tinklą, aiškino, kuo skiriasi feisbuko profilis nuo feisbuko puslapio, kodėl verta turėti puslapį. Netinka susikurti ir feisbuko grupę, kad ir viešą. Socialiniai tinklai šiandienos gyvenime ypač padeda skleisti ir populiarinti veiklas, tad turinčius klausimų, neaiškumų ragino susisiekti ir bendrai įveikti problemas.

Apie 2021 m. planus, jų sudarymą kalbėjo direktoriaus pavaduotojas Almantas Šlivinskas. Jis išskyrė pagrindines klaidas sumuojant vartotojų, renginių, lankytojų skaičių. Siūlė atkreipti dėmesį į renginių skaičių: priplanuota daug, o į kokybę nepažiūrėta. Ragino daugiau rengti žodinių renginių, kurie padeda pritraukti daugiau skaitytojų. Pabrėžė, kad planuojant veiklas kitiems metams, ne visus rodiklius reikia sumažinti – net ir esant paskelbtai ekstremaliai situacijai virtualių renginių organizavimo rodikliai neturėtų mažėti.

Savo kalboje Almantas Šlivinskas informavo, kad iš pareigų pasitraukus bibliotekos tarybos pirmininkui, į bibliotekos tarybą būtina deleguoti kitą bibliotekos atstovą. Pareigas pasiūlyta perimti Albinai Černikienei, Fondo komplektavimo ir tvarkymo skyriaus vedėjai, kuri balandžio mėnesį vykusiame darbuotojų balsavime išrinkta antruoju numeriu. Prieštaraujančių, kaip ir susilaikančių, nebuvo, tad į bibliotekos tarybą deleguota Albina Černikienė.

Seminare dalyvavęs Šiaulių rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vedėjas Tomas Vaitkus sakė, kad ir ateinantys metai bibliotekai nebus lengvi – laukia persikėlimas į naujas bibliotekos patalpas. Taip pat teiravosi, su kokiomis problemomis ir klausimais karantino metu susidūrė Darbo taryba, paviešino informaciją apie gruodžio 17 d. ZOOM platformoje vyksiantį visuotinį kultūros darbuotojų susitikimą, kurio metu bus įteikta Metų kultūros darbuotojo premija.

Seminarą užbaigė bibliotekos direktorė Ingrida Klupšaitė linkėjimu ateinančiais metais būti kūrybingiems, išmintingiems, pasitikėti savo jėgomis, būti ryžtingiems, ką ir žada ateinantys 2021-ieji – Metalinio jaučio metai.

Rima Vilkienė,

Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyresnioji specialistė raštvedybai

Komentaras