Skip to content Skip to footer

Elektronikos platintojų asociacija (EPA), bendradarbiaujant su Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija, Lietuvos bibliotekininkų draugija kasmet organizuoja aplinkosauginį projektą „Atsakingas skaitytojas“. Bibliotekos yra kviečiamos skatinti bibliotekų lankytojus prisijungti prie elektronikos ir baterijų atliekų rinkimo akcijos. Šioje akcijoje dalyvauja ir Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniai. Gruzdžių Augustino  Griciaus bibliotekos bibliotekininkės Jurgita Jasiškytė ir Liongina Šufinskienė pakvietė skaitytojus atnešti senas baterijas į biblioteką ir mesti į specialią EPA elektronikos atliekų surinkimo dėžę. Stambiosios elektronikos atliekas bibliotekos savanoris Justas Šufinskas surinko iš skaitytojų namų ir suvežė į vieną patalpą.

Birželio 5 dieną į Gruzdžius atvyko EPA surinkėjai iš Vilniaus ir išvežė iš gyventojų surinktus 9 šaldytuvus, 21 televizorių, mikrobangų krosnelę, radijo imtuvą. Pasvėrus skaitytojų į EPA elektronikos atliekų surinkimo dėžę sumestas baterijas, paaiškėjo, kad jų surinkta 50 kilogramų. Bibliotekininkės už dalyvavimą akcijoje dėkoja: Ligitai Grigaitienei, Linai Neverdauskienei, Vidai Žemeckienei, Daivai Stankienei, Vitai Budreckienei, Jolantai Jonaitienei, Virginijai Bernotienei, Broniui Morkūnui, Egidijui Znutui, Edvardui Znutui, Feliksui Šufinskui, Rimui Ribinskui, Mantui Kundrotui, Gintui Jokubaičiui.

Gruzdžių Augustino  Griciaus bibliotekos bibliotekininkės džiaugiasi, kad bibliotekos skaitytojai buvo aktyvūs, geranoriški ir atsakingi, nes surinko tiek daug elektronikos atliekų. Nuo šiol ne tik jų namai bus jaukesni, bet ir gamta bus švaresnė ir išsaugota. Juk, mums visiems švaresnio ir žalesnio pasaulio labai reikia, kad ne tik mes, bet ir po mūsų gyvensiantys žmonės jaustųsi saugūs ir laimingi.

 

Liongina Šufinskienė,
Gruzdžių Augustino Griciaus bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

 

Leave a Reply