Skip to content Skip to footer

Paslaptingasis ebru menas jau nuo VI amžiaus buvo žinomas Kinijos imperatoriams. Ši tapybos ant vandens technika buvo slapta: ją naudojo gaminant slaptus dokumentus ir netgi pinigus. Vėliau, ebru menas šilko keliu buvo perduotas į Turkiją. XVI-ame amžiuje iš Turkijos į Europą atkeliavęs ebru technika dekoruotas marmurinis popierius buvo naudojamas įvairiems papuošimams bei rankraščių aplankalams.
Tapyba ant vandens ramina mintis, išlaisvina jausmus, skatina kūrybiškumą, gerina emocinę ir fizinę sveikatą, veikia atpalaiduojančiai. Piešimas ant vandens lavina susitelkimą ir ugdo pasitikėjimą savimi. Ebru meno techniką lengvai įvaldo dauguma įvairaus amžiaus žmonių (patartina nuo 3-ejų metų), o greitai gaunamas rezultatas ir teigiamas tapybos ant vandens poveikis džiugina dažno širdį.
Kiekvienas rankos prisilietimas palieka asmeninį, jausmiškai gyvą atspaudą ebru piešinyje. Kuris gimsta vandenyje neįtikėtinai spalvingas, išmargintas įvairiausiais raštais ir susivijęs spalvų gijomis, pabunda naujam gyvenimui.
Tapyba ant vandens – tai gyvas procesas, kuris kaskart kinta ir pulsuoja skirtingais jausmais ir spalvomis. Nėra vienodų jausmų, nėra ir vienodų piešinių – kiekvienas iš jų unikalus ir savitas. Šiame gyvame procese svajonės virsta realybe!
Tapybai ant vandens nereikia turėti jokių specialių meninių sugebėjimų. Pasisemti teigiamų emocijų ir nupiešti nepakartojamus kūrinius daugumai pavyksta stebėtinai lengvai ir dažnai iš pirmo karto!
Trukmė: 45–60 min.

Tikslinė grupė: 1–12 kl. moksleiviai

Kaina: 3.00 Eur

Kontaktinis asmuo: vyriausiasis bibliotekininkas projektinei veiklai, tel. (8 41) 52 51 02, el. p. projektai@srsvb.lt

Komentaras