Skip to content Skip to footer

KULTŪROS PASO PASLAUGOS

Kultūros pasas nėra fizinis dokumentas – tai priemonė, administruojama švietimo portale https://www.emokykla.lt/.

Daugiau informacijos apie kultūros pasą.

Šiaulių rajono savivaldybės viešoji biblioteka moksleiviams siūlo kultūros ir meno paslaugas pagal Kultūros paso programas:

1. Edukacinė programa „Kviečiame į trobelę ant vištos kojelės“: 

https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/6618

Jums įdomu pamatyti kaip gyvena dvi šaunios raganaitės? Kviečiame virtualiai apsilankyti trobelėje ant vištos kojelės. Susipažinsite su raganaičių buitimi, išdaigomis, išmoksite raganiškų burtų, smagių dainelių, sužinosite, kokiose knygelėse gyvena raganos. Fantastiška nuotaika – garantuota.

2. Edukacinė programa „Interaktyvus užsiėmimas apie Kuršėnų krašto šnektas“:

https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/4499

Puoselėjant Šiaulių rajono (įskaitant ir Kuršėnų miesto) kultūros ir lituanistikos paveldo pažinimą, Kuršėnų šnektos ir jos patarmių pažinimą, žemaičių dialektų saugojimą ir sklaidą regione, organizuojamos interaktyvios lietuvių kalbos pamokos-žaidimai bibliotekoje. Vienas populiariausių – žaidimas-dėlionė „Linksmai apie Kuršėnų krašto patarmes (šnektas)“ (skirtas pradinių klasių mokiniams), suteiks galimybę išsamiau susipažinti su aplinkinių vietovių šnektų įvairove. Pasitelkus interaktyvų 55 colių stalą-ekraną, panaudojant lietuvių kalbos sinonimų, antonimų, vietovardžių ir kitas duomenų bazes, lietuviškus žaidimus, vedamos lietuvių kalbos pamokos taps žaismingesnės ir įtraukiančios mokinius į ugdymo procesą. Žaidimo metu vaikams ekrane pateikiamos užduotys, pasukant žaidimo ratą: pvz., ką reiškia tam tikri kuršėnietiški žodžiai, posakiai, mįslės, arba prašoma padaryti teisingas žodžių sąsajas, o pagal gautus teisingus atsakymus jie reitinguojami.

3. Edukacinė programa ,,Puodelio dekoravimas savitais baltų simboliais“:

https://kulturospasas.emokykla.lt/mano-renginiai/renginys/2250

Šio užsiėmimo tikslas – skatinti mokinių kūrybiškumą, per etinės kultūros ir baltų simbolikos pažinimą. Pirmoji dalis teorinė – jos metu edukatorius pristatys baltų etninės kultūros ir kurtų simbolių istoriją, reikšmes, pateiks jų vizualinius pavyzdžius. Antroje dalyje vyks stiklo, keramikos (fajanso ar kitų medžiagų) dekoravimo technologijos aptarimas. Vaikai patys vartys pateiktus leidinius ir išsirinks simbolį, kurį savaip interpretuos ir pavaizduos ant puodelio. Kiekvienas paslaugos dalyvis su savimi išsineš unikalų, rankomis dekoruotą dirbinį, kuris papuoš namų interjerą.

4. Edukacinė programa „Ebru menas – tapymas ant vandens“:

https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/9773

Edukacinių užsiėmimų ,,Ebru menas – tapymas ant vandens“ metu dalyviai bus supažindinami su specialia ebru meno technika, ją naudodami kurs vienetinį, kūrybišką, spalvotą piešinį. Ši technologija lengvai įvaldoma bet kurio amžiaus kūrėjui, todėl kviečiame registruotis 1–12 klasių mokinius.

5. Edukacinė programa „Baltų simboliai atgimsta metaliniame ženkliuke“:

https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/9724

Mokiniai supažindinami su Baltų simboliais, kultūra. Kurdami asmeninį ženkliuką vaikai ne tik susipažins su metalinių ženkliukų staklėmis ir jų gamyba, bet ir ugdys savo kūrybiškumą, meninius gebėjimus, analizuos dizaino principus ir gebės argumentuotai pristatyti savo savitą meninį kūrinį. Išbandys įvairias dailės priemones, dekoruodami ženkliuką. 

6. Edukacinė programa „Baltaragio malūno užkulisiai“:

https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai/renginys/9104

Kas nežino Baltaragio malūno! Jei neskaitė knygos, matė filmą, baletą, arba spektaklį, o gal girdėjo pasakojimą apie malūnininką ir jo dukrą, savo burtuose susipainiojusią davatką ir žinomą velnią – Pinčiuką. Mokiniai susipažins su malūnų Lietuvoje istorija, jų kultūra, įtaka žmonių gyvenimui. Mokiniams bus pristatyti būtent šio regiono malūnai, parodytos jų nuotraukos, papasakota istorija. Taip pat bus atskleistas kūrinio „Baltaragio malūnas“ folkloriškumas. Išsiaiškinę malūnų architektūros ir puošybos elementus, perkels juos į 3D vizualizaciją, panaudodami 3D pieštukus – sukurs malūnų maketus.

Kultūros paso paslaugas galima užsakyti svetainėje https://kulturospasas.emokykla.lt/renginiai