Skip to content Skip to footer

Dažniausiai užduodami klausimai

Šių dažniausiai užduodamų klausimų  tikslas – suteikti Jums informaciją, susijusią su mūsų biblioteka.

Visos nemokamos ir mokamos paslaugos, jų kainos yra pateiktos meniu juostoje PASLAUGOS.

Asmuo, norėdamas skolintis bibliotekos dokumentus (knygas, rankraščius, DVD, periodiką ir kt.) privalo užsiregistruoti ir įsigyti skaitytojo pažymėjimą. Skaitytojo pažymėjimas suteikia teisę vartotojui gauti panaudai (skolintis nemokamai) ne daugiau 10 bibliotekos dokumentų ir ne ilgesniam kaip 30 kalendorinių dienų laikotarpiui.

Reikia pateikti asmens tapatybės dokumentą, užpildyti prašymą-registracijos kortelę, perskaityti taisykles ir parašu patvirtinti įsipareigojimą jas vykdyti bei sumokėti tam tikrą mokestį. Jų kainas rasite čia.

Ne, jie bus saugūs ir naudojami tik bibliotekos veiklai ir apskaitai užtikrinti, trečioms šalims jie neperduodami.

Į biblioteką galima ateiti ir gauti kai kurias, pvz., skaityklų paslaugas be skaitytojo pažymėjimo. Tačiau pažymėjimas suteikia teisę užsisakyti dokumentus bet kurioje viešojoje bibliotekoje, skolintis juos į namus, naudotis nuotolinėmis paslaugomis (prieiga prie prenumeruojamų duomenų bazių, www.ibiblioteka.lt paslaugos).

Taip, jis yra vieningo LIBIS standarto ir galioja visose šalies viešosiose bibliotekose.

Apie tai informuokite bibliotekos darbuotojus. Atsakomybė už Jūsų vardu paimtus ir negrąžintus ar sugadintus leidinius tenka Jums. Skaitytojo pažymėjimą reikės įsigyti kitą.

Norėdami užsisakyti dokumentą elektroninių paslaugų portale www.ibiblioteka.lt, atlikite šiuos veiksmus:

 

  1. prisijunkite įrašydami skaitytojo pažymėjimo numerį ir slaptažodį;
  2. atlikite reikiamos knygos paiešką;
  3. pateiktame rezultatų sąraše pasirinkite norimą knygą;
  4. atsidariusiame knygos aprašo lange, kairėje pusėje, spustelkite mygtuką „Užsakyti“ – rinkitės „Dokumentą bibliotekoje“, atsidariusiame lange bus pateiktos tos bibliotekos, kuriose esate užsiregistravęs;
  5. pasirinkite biblioteką, kuriai pateiksite užsakymą;
  6. patvirtinkite užsakymą.

 

Užsakyti internetu galite ir ŠRSVB elektroniniame kataloge . Radę dominančią knygą, spustelėkite „Užsakyti leidinį“ (dešinėje lango pusėje). Laukelyje „Skaitytojo pažymėjimo numeris“ įrašykite savo pažymėjimo numerį ir slaptažodį. Spustelėkite „Registruotis“. Langelyje „Užsakymo data“ pasirinkite pageidaujamą datą. Skiltyje „Egzempliorių duomenys“ rodoma, kurios bibliotekos fonduose yra jus dominantis dokumentas. Pažymėkite, iš kurio fondo norėtumėte gauti leidinį, ir spustelėkite „Užsakyti“. Informaciją apie užsakymus galite pasitikslinti elektroninio katalogo viršutinėje meniu eilutėje suaktyvinę nuorodas „Mano sritis“ › „Mano užsakymai“.

Vartotojas, praradęs ar nepataisomai sugadinęs bibliotekos dokumentus turi pakeisti juos tokiais pat arba pripažintais lygiaverčiais dokumentais.

Kreipkitės į bibliotekininką ir jis knygą užsakys TBA būdu iš kitų bibliotekų. Jums kainuos tik knygos persiuntimo (pašto) paslaugos.

Jei neradote Jus dominančio klausimo, spauskite Klauskite bibliotekininko!