Skip to content Skip to footer

Užgavėnių kaukių gamyba: Trukmė 1–1,5 val. Skirta 6–12 metų vaikams ir jų tėveliams

Iš pradžių supažindinama su Užgavėnių tradicijomis ir apeigomis, kaukių gamyba. Labai svarbu žinoti, kokie prietarai ir burtai būdingi būtent šiai šventei ir kam reikalinga pagrindinė šventės atributika – kaukė. Po to mokoma ją pagaminti iš paprasčiausių priemonių: klijų, popieriaus ir audinio medžiagos ar kailio skiautelių. Kuriant kaukę nepamirštamos ir tai progai skirtos dainos, priežodžiai ir mįslės. Šių užsiėmimų tikslas skatinti tradicinės dvasinės ir materialinės kultūros prieinamumą, pažinimą ir tęsimą bei parodyti tradicinės kultūros įvairovę, jos pritaikymo ir interpretacijos galimybes, gausinti žmonių, besidominančių etnine kultūra, bendruomenę.

Velykinės puošmenos: Trukmė apie 1 val. Vaikams ir suaugusiems.

Velykos vadinama gražiausia pavasario švente ir tam sunku paprieštarauti. Subtilus ir skoningas stalo ir namų dekoras, pavasarinės spalvos, ryškiaspalvės gėlės – visa tai sukuria nuostabią nuotaiką, jaukumą, nuoširdumą. Įvairiuose šaltiniuose gausu informacijos ir įvairių idėjų, kaip kurti puošmenas ir dekoracijas Velykoms. Juk labai smagu pasipuošti velykinį stalą savo pagaminta višta iš pirštinės, įvairiais margučių dėkliukais, o ir pačius margučius galima numarginti įvairiais netradiciniais būdais. O tuo pačiu ir įvairių nutikimų, pasakojimų ar tradicijų apie Velykas pasiklausyti. Dar smagiau dirbti, kai šalia visa šeima, tada ir šventės įdomesnės, šiltesnės.

Oliziukų („gyvų“ žaislų) gamyba: Trukmė 1–1,5 val. Pradinių kl. vaikams ir jų tėveliams

Ar jūs prisimenate, kas yra Oliziukas? O ar jūsų vaikučiai pažįsta šį linksmą žmogeliuką su žolyčių plaukais? Jo nesudėtinga gamyba, kasdienis laistymas ir vis ilgėjanti žalia ševeliūra mažyliams tikrai suteiks daug džiaugsmo!
Oliziukas – iš plonos puskojinės ar pėdkelnių, pjuvenų, vatos ir trupučio sėklyčių padaryta žmogeliuko galva, kuriai auga žolyčių plaukučiai. Oliziuko gamyba yra puiki smulkiosios motorikos mankšta, o kasdienis jo laistymas supažindina vaiką su sėklų dygimu, ugdo atsakomybės jausmą ir kantrybę.
Labai smagus užsiėmimas. Ypač mažiesiems darželinio amžiaus vaikučiams. Taip smagu iš pjuvenų, kojinės ir sėklų pasigaminti draugą, kuriuo reikia rūpintis: laistyti, rišti plaukus. Užsiėmimo metu galvojame oliziukams vardus, puošiame įvairiomis juostelėmis, laukiame pasirodant pirmųjų daigelių… ir tai gali būti papildoma šventė – oliziuko gimtadienis ar pan. Kuriame įvairius atsitikimus iš jų gyvenimo, piešiame portretus – ir štai gaunasi nauja knygelė ,,Iš Oliziukų gyvenimo“… Tuo pačiu lavinama vaikų vaizduotė, skatinamos šiltos emocijos.

Teatrinės lėlės – kas tai?  Trukmė 1–1,5 val.  Vaikams ir suaugusiems

Supažindinama su teatrinių lėlių įvairove: lazdelinės, marionetinės, pirštininės, šešėlinės ir kt. Parodoma, kaip jos atrodo mūsų bibliotekos „Lėlių teatre“ ir pasiūloma jas pagaminti  iš popieriaus, plastikinių indelių, medinių šaukštų ar kt. atliekų. Paaiškinama, kaip gamybai panaudoti namuose randamas priemones, kaip parinkti kūrinį lėlių teatro vaidinimui. Ir čia pat, iš pagamintų lėlių, suvaidiname situaciją iš klasės gyvenimo arba visiems gerai žinomą pasaką.

,,Angeliukų“ (suvenyrų) gaminimas:  Trukmė 1–1,5 val.  Vaikams ir suaugusiems

Labai smagu pradžiuginti artimą ar draugą savo pagaminta dovanėle. Ir visai nereikia brangių medžiagų ar didelių mokslų. Šios veiklos metu mes išgirsime pasakojimą apie angelus, kodėl yra sakoma, kad jie visad lydi mus, ir išmoksime pasigaminti ,,angeliuką“ iš vielos, folijos, gipso masės ir medicininio tvarsčio ar modelino. Tai ne tik naujos žinios, patirtis, bet ir relaksacinė valandėlė, kurios metu nesinori kažkur skubėti, užsimiršta rūpesčiai ir visai nesvarbu, kad tu įsitikinęs ,,man neišeis“. Mes nekuriame šedevrų – mes gaminame mielą, paprastą, baltą angeliuką, o koks ,,išeis“…?  Vadinasi, toks ir turėjo būti, toks ir saugos mus…

Edukacinius užsiėmimus veda vyresnioji bibliotekininkė Jurgita Jasiškytė

Išsamesnė informacija el. paštu projektai@srsvb.lt arba tel. (8 41) 52 51 02

 

Komentaras