Skip to content Skip to footer

„Tindirindis“ – Tarptautinis nekomercinių animacinių filmų festivalis, Lietuvoje vykstantis nuo 2003 metų. Jo misija – kuo plačiau pristatyti pasaulinės animacijos spektrą: įvairių stilių, mokyklų atstovų darbus, parodyti animaciją, kuri skatina kūrybiškumą. Festivalis išplėtęs bendradarbiavimą su įvairiomis užsienio šalių animacijos ir kino mokyklomis. Jo programa pristato garsių pasaulio režisierių, debiutantų, studentų kūrinius, nemaža jų dalis pelnę įvairių tarptautinių festivalių nominacijas bei prizus.

Šiemet „Tindirindis“ organizatoriai pakvietė prisijungti Šiaulių rajono savivaldybės viešąją biblioteką ir jos padalinius prie Ukrainos ir Lietuvos animatorių jungtinės programos, skirtos Lietuvoje esantiems ukrainiečiams vaikams ir jaunimui. Kadangi biblioteka su „Tindirindis“ organizatoriais bendradarbiauja ne vienerius metus, prie programos, skirtos vystyti glaudesnius ryšius ir išreikšti palaikymą ukrainiečiams, prisijungė ir šį kartą.

Iš viso yra 7 programos. Kiekvienoje programoje yra rodomi lietuvių ir ukrainiečių sukurti animaciniai filmai. Į peržiūras kviečiami vaikai ir mamos iš Ukrainos, kurie laikinai gyvena Lietuvoje. Taip pat yra parengtos specialios programos jaunimui, jose rodomi filmai, skirti nemoksleiviškai (vyresniajai) auditorijai, kuriose nagrinėjami sudėtingesni klausimai ir problemos.

Balandžio 14 d. viena iš programų pavadinimu „Jūros draugas – paršiukas Čiukas“ buvo pristatyta Kuršėnų politechnikos mokyklos bendrabutyje gyvenantiems ukrainiečiams vaikams ir jų mamoms. Susirinkusieji turėjo galimybę pamatyti trumpas ir nuotaikingas ukrainiečių pasakas, linksmas trumpametražes istorijas. Džiaugiamės galėję bent trumpam praskaidrinti susirinkusiųjų nuotaikas ir mintimis nukelti juos į išsiilgtą tėvynę.

Tolesnės planuojamos rodyti programos ir jų datos bus skelbiamos bibliotekos svetainėje ir feisbuke. Iš anksto suderinus, programas galime rodyti ir pageidaujamu laiku artimiausioje bibliotekoje. Bibliotekų kontaktus rasite https://srsvb.lt/bibliotekos/. Kviečiame sekti informaciją.

Karolina Kulevičienė,
Aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja

Komentaras