Skip to content Skip to footer

2023 metai

ŠRSVB vykdomi projektai

 

Projekto trukmė: 2023-01-01 – 2023-12-31.

Projekto vadovė: Loreta Motuzienė

Projekto rėmėjas: LKT, Šiaulių rajono savivaldybė.

Projekto pristatymas:  Projekto tikslas – supažindinti ir pristatyti dar nematytus A. Dilio fotografijos lobynus meno ir fotografijos gerbėjams. Išsaugoti ir puoselėti gyvenimo darbo bei pačio autoriaus asmenybės atminimą, perkeliant fizines fotografijas į skaitmeninį formatą.

 

ŠRSVB dalyvavimas kituose institucijų projektuose

Projekto trukmė: 2023-01-01 – 2023-12-31

Projekto pristatymas: The Duke of Edinburgh‘s International Award (DofE) programa – pasaulyje pirmaujanti neformaliojo švietimo programa, skirta jaunimui nuo 14 iki 24 metų. Programos esmė – įveikti asmeninius iššūkius, kurie suteiktų praktinių gyvenimiškų ir karjerai naudingų įgūdžių, ugdytų drąsią, atsakingą ir visapusišką asmenybę.

 

Projekto trukmė: 2023-01-01 – 2023-12-31.

Projekto rėmėjas: „Pelloplast“ įmonė

Projekto pristatymas: Įstaiga 2022 metų pavasarį buvo pakviesta prisidėti prie „Pelloplast“ tyrimo projekto. Tyrimo metu siekiama išsiaiškinti, kiek efektyviai papildoma knygų viršelių danga pailgina knygų gyvavimo laiką. Knygos yra aplenkiamos Suomijoje 1971 metais įkurtos „Pelloplast“ įmonės neatlygintinai suteikta apsaugine plėvele. Vienas egzempliorius yra aplenktas „Pelloplast“ plėvele, kitas, kontrolinis, liko nelenktas.

Dalyvaujant projekto vadovui Vytautui Adomaičiui ir ekspertams iš Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Algirdui Pliopliui ir Raimundai Vasiliauskienei, buvo atliktas pirmas knygų vertinimas 2023 m. sausio 26 d. Pagal projekto rengėjų sudarytus tyrimo kriterijus vertintas kiekvienos knygos kampų, viršelių ir nugarėlės mechaninis pažeidimas, cheminis bei ultravioletinis poveikis. Kitas knygų vertinimas planuojamas apie balandžio mėn.