Skip to content Skip to footer

Kovo 6 dieną Kairių bibliotekoje vyko jauki ir prasminga popietė „Lietuvių liaudies dainų skrynelė“, skirta paminėti Lietuvos liaudies dainų metus. Popietė tapo puikia proga prisiliesti prie mūsų tautos dainuojamojo paveldo, prisiminti liaudies dainas, jų istoriją bei neblėstantį skambesį. Skambias melodijas šiai popietei dovanojo jaunieji akordeonistai iš Kuršėnų meno mokyklos Ginkūnų ir Kairių vietovių (mokytoja Meilutė Dautarienė), kurie savo talentu sukūrė šventišką ir jaukią atmosferą.
Šis renginys vyko būtent šiais metais, nes 2025-aisiais sukanka 200 metų nuo pirmojo lietuvių liaudies dainų rinkinio paskelbimo. 1825 m. Liudvikas Rėza išleido dainų rinkinį „Dainos“, papildytą moksline studija „Lietuvių liaudies dainų tyrinėjimai“. Šis leidinys tapo lietuvių folkloristikos pradžia ir įkvėpė daugelį vėlesnių liaudies dainų rinkinių sudarytojų. Be to, šiemet minimas ir Lietuvių tautosakos archyvo 90-metis – įstaigos, kuri padėjo išsaugoti ir išsamiai dokumentuoti mūsų liaudies kūrybos paveldą.
Lietuva pagrįstai vadinama dainų kraštu – mūsų liaudies dainų archyvai yra vieni gausiausių pasaulyje. Dainuojamoji tautosaka buvo ne tik kultūros dalis, bet ir svarbi tautinės tapatybės dalis.
Renginio metu klausytojai buvo pakviesti pasinerti į įvairių liaudies dainų žanrų pasaulį. Kiekviena daina nešė savitą istoriją, atskleidė mūsų protėvių gyvenimo būdą, jausmus ir pasaulėjautą. Be to, vyresnioji bibliotekininkė Ramutė Preimontienė pristatė „Šiaulių rajono liaudies dainų patyriminės muzikos perteikimo instaliacijos „Etno-folk bangos“ perklausas, kuriose skamba unikalios Šiaulių krašto liaudies dainos, pateiktos moderniu formatu.
Renginio pabaigoje visi susirinkusieji turėjo galimybę prisijungti prie bendro dainavimo, o jaunieji akordeonistai papildė popietę skambiais muzikos garsais, priminė, kokios svarbios yra liaudies dainos mūsų tautinei savimonei ir kultūros paveldui. Dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie šio gražaus renginio, o ypač jauniesiems atlikėjams, kurie padėjo prikelti senąsias melodijas naujam gyvenimui.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Meilutės Dautarienės ir Ramutės Preimontienės

Leave a Reply