Rudens lapų šnaresys, sutiktų kuršėniškių malonūs linkėjimai, šilta sekmadienio saulutė 2017 metų lapkričio 5 dieną lydėjo Kuršėnų jaunimo būrelį, vykdantį Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos projektą „Nežiopsok! Kas dar liko užfiksuok. II etapas“, kurį remia Šiaulių rajono savivaldybės jaunimo reikalų taryba.
Dviračių žygio dalyviai nufotografavo buvusį Milvydų dvaro rūmą, pastatytą XIX amžiuje, kitus jam priklausiusius pastatus, pasikalbėjo su gyventoja, čia gyvenančia jau keturiasdešimt metų ir neketinančia niekur kitur keltis. Dvaras svarbus ir žymus tuo, kad jame paskutines savo gyvenimo dienas leido žymusis kalendorių pradininkas Laurynas Ivinskis. Pastatai seni ir apgailėtinos būklės, žmonės tvarkosi pagal išgales. Šalia tekanti Venta ir Daugėlių pušynas puošia visą aplinką. Atvykę į Pavenčių geležinkelio stotį, kurioje keleivių laukimo salė pastatyta 1934 metais, jaunieji žygeiviai užfiksavo ir kitus teritorijoje esančius objektus – Paminklinį akmenį ir kryžių 1941-1945 metais ištremtiesiems į Sibirą atminti, dabartinės Pavenčių geležinkelio stoties pastatą, kuriame įsikūrusi stoties administracija ir keleivių laukimo salė, ūkinius pastatus, gyvenamuosius namus. Gaila, bet šiuo metu čia sustoja tik vienas traukinys, o kažkada atpūškuodavo jų daug ir važiuodavo dideli būriai keleivių.
Smagiai ir turiningai padirbėję, pasivaišinę arbata, aptarę besibaigiančias veiklas, dalyviai planavo apie projekto užbaigimą ir pristatymą bendruomenei.
Išsamiau visi projekto metu užfiksuoti objektai yra aprašomi, saugojami bibliotekos fonduose, eksponuojami, viešinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.
Projekto socialiniai partneriai: Žemaitijos skautų organizacijos Kuršėnų Perkūno draugovės skautai, Atviras Šiaulių rajono jaunimo centras, Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazija, Kuršėnų globos namai.
Informaciniai rėmėjai: kursenai.lt, „Kuršėnų kraštas“, „Šiaulių kraštas“.
Vida Ragauskienė, Kuršėnų Vytauto Vitkausko bibliotekos vyriausioji bibliotekininkė,
projekto vadovė
Nuotraukos: Ievos Šukytės, Rugilės Urbonaitės, Ramintos Mikalauskaitės