„KNYGOS SU AUTOGRAFAIS IR LINKĖJIMAIS ŠIAULIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VIEŠOSIOS BIBLIOTEKOS FONDUOSE“
Paskelbta 2020-05-29
Kiekviena knyga – savaip įdomi ir vertinga. Tačiau ar teko kada nors vartyti knygą su autoriaus autografu? Prisiliesti prie leidinio, kuriame užfiksuotas autoriaus noras, padėka, dovanojimo įrašas, dedikacija?
Autografuotomis vadinamos knygos su autoriaus, sudarytojo, leidėjo, vertėjo, dailininko įrašu ar parašu leidinyje. Autografai – svarbūs rašto paminklai, atspindintys to laikmečio knygos kultūrą.
„Europoje autografai pradėti kolekcionuoti XVI a. kartu su raštijos išplitimu. Vėlesniais šimtmečiais ši kolekcionavimo rūšis išpopuliarėjo daugelyje šalių. Straipsniai žiniasklaidoje, kartkartėmis rengiamos autografų parodos liudija, kad autografų rinkimas, kaip kolekcionavimo rūšis, nors ir egzistuoja Lietuvoje, bet apie jį turime nedaug žinių. Tiek autografams, tiek apskritai kolekcionavimui Lietuvoje yra skirtas vienas kitas mokslinis tyrimas, tačiau už tokių tyrimų ribų lieka autografų kolekcionavimas kaip reiškinys“ – straipsnyje „Autografų kolekcionavimas šiandienos Lietuvoje“ rašė Rolandas Gustaitis.
Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos padaliniuose lankėsi daug garbingų rašytojų, leidėjų. Daugelis iš jų bibliotekai ar bibliotekininkams padovanojo savo kūrinius su autografais, linkėjimais.
Knyga su autografu yra dar vertingesnė, nes tai yra ne tik susitikimų su rašytojais palikimas, bet ir iškalbingas jį rašiusio apibūdinimas.
Kviečiame pavartyti autografuotus knygų puslapius, kuriuose rasite prozininko Vytauto Račicko, poeto, publicisto Vytauto V. Lansbergio, rašytojos Agnės Žagrakalytės, istoriko publicisto Arvydo Anušausko, kunigo Algirdo Toliato, žurnalisto Andriaus Tapino ir kt. linkėjimus ir autografus.
Roberta Rasikienė, Šiaulių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausioji metodininkė
Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Tęsdami naršymą Jūs sutinkate su privatumo politika.
Ši svetainė naudoja slapukus, kad pagerintų jūsų patirtį naršant svetainėje. Slapukai, kurie priskiriami būtinoms kategorijoms, yra saugomi jūsų naršyklėje, nes jie yra būtini pagrindinėms svetainės funkcijoms veikti. Mes taip pat naudojame trečiųjų šalių slapukus, kurie padeda mums analizuoti ir suprasti, kaip jūs naudojatės šia svetaine. Šie slapukai bus saugomi jūsų naršyklėje tik gavus jūsų sutikimą. Jūs taip pat turite galimybę atsisakyti šių slapukų. Bet kai kurių iš šių slapukų atsisakymas gali paveikti jūsų naršymą.
Norint, kad svetainė tinkamai veiktų, būtini slapukai yra reikalingi. Į šią kategoriją įeina tik slapukai, užtikrinantys pagrindines svetainės funkcijas ir saugumo ypatybes. Šie slapukai nesaugo jokios asmeninės informacijos.
Visi slapukai, kurie gali būti nebūtinai reikalingi interneto veikimui ir yra naudojami specialiai rinkti vartotojo asmeninius duomenis naudojantis analitika, skelbimais ir kitu įterptuoju turiniu, yra vadinami nebūtiniais slapukais. Prieš paleisdami šiuos slapukus savo svetainėje, privalote sutikti.