Skip to content Skip to footer

Tekstas : [romanas] / Dmitry Glukhovsky. – Vilnius : Alma littera, 2021. – 351, [1] p.

Realistinis romanas – trilerio ir dramos sankirta, pasakojanti skaudžią  „mažojo žmogaus“ istoriją. Iš Fiodoro Dostojevskio romano „Nusikaltimas ir bausmė“ (1866) žinome schemą „nusikaltimas–bausmė“. Šios knygos autorius pateikia naują, įgyjančią ištęstinę prasmę: „bausmė–nusikaltimas–bausmė“. Bet ar ji leidžia likti žmogumi?.. 

2016 metai, Maskva. Ilja Goriunovas po septynerių kalėjime praleistų metų grįžta namo. Tačiau viskas yra ne taip, kaip tikėjosi. Jo motina mirė nuo širdies smūgio likus dienai iki jo grįžimo, mergina jau seniai su kitu. Nusivylęs Ilja malšina savo sielvartą alkoholiu, o vieną dieną nueina atkeršyti tyrėjui, neteisingai jį pasodinusiam už grotų, – užmuša jį ir pasiima jo išmanųjį telefoną.

Technologijos keičia žmonių santykius, o išmanusis telefonas tampa antruoju „aš“. Jame tarsi apsigyvena savininko siela. Turėdamas svetimą telefoną gali gyventi to žmogaus gyvenimą ir net jį režisuoti, nors tas gyvenimas… jau tik telefone.

2019 m. romanas buvo ekranizuotas, scenarijų parašė pats knygos autorius ir gavo už jį apdovanojimą Prancūzijoje. Filmas pelnė net keturis „Auksinius erelius“ (Rusijos nacionalinė kino premija).

Leave a Reply