Skip to content Skip to footer

Kalba – kultūros paveldas, todėl turi būti saugoma ir puoselėjama. Kalboje glūdi  tautos išmintis, tradicijos ir papročiai, kalboje sukaupta tautos istorija. Šiemet Lietuvių kalbos dienas yra galima minėti iki pat gegužės mėnesio. Todėl Paežerių biblioteka surengė renginių ciklą, skirtą paminėti šioms dienoms.

Nuo vasario 21 d. iki kovo 14 d. Paežerių bibliotekoje buvo eksponuojama spaudinių paroda „Kalba gimtoji lūposna įdėta“. Parodą sudarė įvairios knygos, įvairių metų leidimo. Skaitytojai galėjo prisiminti kažkada skaitytų knygų įspūdžius. Kai kurie skaitytojai renkasi knygas, kurias skaitė prieš daugelį metų, o perskaitę su nuostaba sako, kad ,,dabar visai kitaip viskas atrodo negu tada, kai skaičiau anksčiau“. Taigi, žodis liko atminty, o kitokį suvokimą davė skaitytojo branda. Kad gimtasis žodis liktų atmintyje ir širdyje – reikia tai daryti nuo vaikystės.

Balandžio 5 d. Kuršėnų lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko Paežerių bibliotekininkės Sigos Paplauskienės organizuota popietė – „Skaitome lietuviškas pasakas“. Nors skaitymas vyko nuotoliniu būdu, tačiau vaikučiai „padėjo“ skaityti pasakėles nuotaikingai judėdami kaip pasakų veikėjai.

Balandžio 9 d. bibliotekoje vyko protmūšis „Moki žodį – žinai kelią“. Dalyviai buvo įvairaus amžiaus, nes žaidime mielai sutiko dalyvauti ir mamytės. Mūšis buvo įnirtingas – kiekvienas kovojo už save. Tai buvo ir žinių pasitikrinimas, ir mūsų senelių vartotų žodžių prisiminimas. Net ir renginiui pasibaigus ne visi skubėjo namo. Mamytės vis dar prisimindavo jau retai vartojamus žodžius, kurie kažkada buvo vartojami kasdien. Tai buvo tarsi pamoka jauniesiems mūsų skaitytojams.

Paežerių bibliotekos bibliotekininkė,
Siga Paplauskienė

Komentaras