,,Meilė tuo ir didi, kad peržengia amžiaus ribas, sustabdo laiką ir įsimylėjėlius nukelia į erdvę, kurioje neegzistuoja jokia chronologija. Yra tik jausmų logika, švelni pojūčių ir bendro džiaugsmo muzika, bendrystė, kurios niekas daugiau nesupras – tik juodu, nes patys ją sukūrė.“
Įkvepianti ir jaudinanti istorija apie žymiojo prancūzų architekto Giustavo Eifelio viziją ir didžiausią jo gyvenimo projektą – bokštą, savo forma įamžinusį jo mylimosios Adrienos vardo pirmąją raidę. Giustavui Eifeliui užbaigus iki tol didžiausią savo projektą – Jungtinėms Amerikos Valstijoms padovanotos Laisvės statulos karkasą – prancūzų vyriausybė jam pasiūlo sukurti ką nors nuostabaus 1889-aisiais Paryžiuje vyksiančiai Pasaulio mugei. Iš pradžių architektas svajoja apie modernią metro sistemą, tačiau viskas pasikeičia netikėtai susitikus savo jaunystės meilę.
Nors abu sukūrę šeimas, giliai širdyje paslėpti Giustavo ir Adrienos jausmai vėl atgyja. Draudžiamas ryšys architektą įkvepia idėjai, visiems laikams pakeisiančiai Paryžiaus panoramą. Giustavas Eifelis imasi statyti įspūdingą 300 metrų aukščio geležinį bokštą, kurio linijos primins Adrienos kūno linijas, o forma įamžins mylimosios vardo pirmąją raidę.
Pirmas įspūdis tikrai gali būti klaidingas. Maniau, bus nuobodi ir neįtraukianti, bet klydau. Buvo labai įdomu susipažinti su tikrąja Eifelio bokšto istorija. Niekada net nesusimąsčiau, kodėl bokštas būtent tokios architektūros ir formos. Ir visgi, viskas dėl meilės, kuri nors ir baigėsi nelaimingai, tačiau bokštas iki pat šių dienų jau daugiau nei šimtą metų yra Paryžiaus ir meilės simbolis. Perskaičius šią istoriją dabar dar labiau noriu Eifelio bokštą išvysti savo akimis. Rekomenduoju kas nori lengvo, bet prasmingo laiko su knyga.
Šią knygą galite rasti Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešojoje bibliotekoje arba bibliotekų virtualių paslaugų portale ibiblioteka.lt.
Knyginėtoja Vilma