Skip to content Skip to footer

Gruodžio 5-ąją Naisių biblioteka virto jaukia dirbtuvėle, kurioje vyko išskirtinė popietė, skirta advento tradicijoms. Renginio dalyviai ne tik sužinojo apie advento vainiko istoriją Lietuvoje, bet ir patys turėjo galimybę pasigaminti šią nuostabią kalėdinę puošmeną.

Visi pasidalijo žiniomis apie advento vainiko kilmę, simboliką ir puošybos tradicijas. Susirinkusieji sužinojo, kad advento vainikas į Lietuvą atkeliavo XX amžiuje iš Vakarų Europos ir tapo neatsiejama Kalėdų šventės dalimi. Kiekviena vainiko detalė – nuo žalių eglišakių iki keturių žvakių – turi savo ypatingą reikšmę. Kiekviena uždegama žvakė simbolizuoja artėjančias Kalėdas ir primena apie šviesą, kurią į mūsų gyvenimą atneša Kristus. Į advento vainiką įstatomos žvakės taip pat turi savo simboliką. Jos – keturios, reiškiančios keturias advento savaites, o uždegamos viena po kitos reiškia Jėzaus gimimo artėjimą. Pirmoji žvakė vadinama Pranašo arba Vilties žvake, antroji – Betliejaus arba visiems skirto Išganymo, trečioji – Piemenų arba Džiaugsmo, Ketvirtoji – Angelų arba Meilės.

Vaikai ir suaugusieji su didžiuliu užsidegimu kūrė savo unikalius advento vainikus. Vieni rinkosi klasikinius sprendimus, kiti – drąsiai eksperimentavo su spalvomis ir dekoracijomis. Visi vieni kitiems mielai padėjo ir patarė, kaip geriausiai išnaudoti įvairias gamtines medžiagas ir papuošimus.

Pasigaminę advento vainikus, dalyviai buvo pakviesti prisiminti senovines žiemos pramogas. Bibliotekoje vyko linksmi žaidimai, kuriuos anksčiau žmonės žaisdavo ilgais žiemos vakarais. Šie žaidimai ne tik suteikė galimybę pabendrauti ir pasilinksminti, bet ir priminė apie mūsų kultūros paveldą.

Advento popietė Naisių bibliotekoje tapo puikia proga ne tik pasigaminti nuostabią kalėdinę puošmeną, bet ir praleisti laiką drauge, pasidalinti džiaugsmu ir šiluma.

Aurima Ramanauskienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos Žydrūno Budzinausko ir Aurimos Ramanauskienės

Komentaras