Lapkričio 6 d. Bridų bibliotekoje į jaukų, pojūčių ir kvapų pilną vakarą susirinko tikrai gausus būrelis moterų. Renginį vedė Jolanta Kanapickienė, jau 30 metų dirbanti grožio puoselėjimo srityje įvaizdžio konsultantė, visažiste edukatore, kvepalų kolekcioniere. Jolanta turinti nuolatinį poreikį mokytis, ieškoti, patirti ir, žinoma, dalintis.
Jos atvykimu mūsų bibliotekoje pradėtas naujas renginių ciklas – „Gyvoji knyga“. Susitikimuose žmonės pasakos savo gyvenimo istorijas, dalinsis patirtimis, hobiais ir įdomiomis veiklomis.
Vakaro tema – „Auksinio rudens aromatai“, kurie gali būti istoriniai, vintažiniai, nišiniai… Tikriausiai ant kiekvienos moters ir vyro staliuko rasime ne vieną kvepalų buteliuką. Kvėpinamės kasdien, tačiau retai susimąstome, ką nori atskleisti tam tikras kvapas, kokia jo sukūrimo istorija, sudėtis ir ar tinkamas jis tai vietai ar progai, kuriai pasipuošėme šiuo aromatu.
Ką mes žinome apie kvepalus? Ar tai tik malonus jausmas, apgobiantis mus kvepiančiu šydu, ar visa istorija buteliuke, pasakojama jų kūrėjų ir leidžianti mums patiems pasijusti ypatingais?
Vakaro metu sužinojome daug: jų skirstymą pagal kategorijas, nešiojimo etiketą, kūrėjų istorijas ir tai, ką gali papasakoti patys kvepalai. O jie gali atskleisti daug… Jie gali atspindėti vaikystės istoriją, mylimos moters įvaizdį ar valandą Paryžiuje, kai leidžiantis saulei atsiskleidžia akimirkos jausmas ir grožis. Apie tai galima kalbėti ištisas valandas. O kur dar pačių kvepalų kaip meno kūrinio vertė, kai jie tampa išskirtiniu nebegaminamu medžiojamu objektu ir jų vertė didėja dešimtimis, o kartais ir šimtais kartų?
Su visomis šiomis temomis ir ne tik susipažinome išskirtinio vakaro „Auksinio rudens aromatai“ metu.
Neklysime sakydami, kad mados lopšiu laikoma Prancūzija, todėl lektorė tikrai nemažai dėmesio skyrė šios šalies parfumeriams. Vienas mylimiausių Jolantos mados kūrėjas Jean Patou ne išimtis. Jo istorija leidžia atverti puslapį, kaip gimsta kvepalai.
1929 sukurtas mistinis Jean Patou aromatas „Joy“ – dizainerio dovana moterims, neišgalinčioms puoštis aukštosios mados apdarais. Šių brangiausių ir prabangiausių pasaulyje kvepalų pagrindas – rečiausios rūšies jazminų ir geriausių rūšių Graso rožių kvapų kompozicija. Išleistas Didžiosios depresijos pradžioje, „Joy“ yra garsiausias Jean Patou aromatas. Kai jis pasirodė, jis buvo parduodamas kaip „brangiausi kvepalai pasaulyje“. Kai akcijų rinka žlugo, krito ir prabangios mados rinka. Patou namai išgyveno dėl savo kvepalų.
Kiekvieni mados namai, kiekvienas kvepalų buteliukas turi savo istoriją. Po šio vakaro tikriausiai kiekvienas, įsigydamas pasirinktą aromatą, ne tik norėsime skaniai kvepėti, bet ir pasidomėsime jo istorija.
Kadangi sulaukėme didelio pasisekimo, gruodžio 4 d. organizuojamas dar vieną renginį su šia lektore, tema – „Kuom kvepia deimantai“. Šį kartą bus kalbama apie žymių juvelyrikos kompanijų sukurtus kvapus. Kviečiame prisijungti!
Marita Mačiulytė,
Bridų bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos autorės