Skip to content Skip to footer

Įgyvendinant Šiaulių rajono savivaldybės finansuojamą bendruomenės sveikatinimo iniciatyvų skatinimo projektą „Emocinės stiprybės auginimas – sveikatos palaikymas bibliotekoje“, liepos 12 d. Kairių bibliotekoje vyko terapinis užsiėmimas „Nerimo mažinimas naudojant biblioterapiją“, vedamas psichologės ir psichoterapeutės Donatos Grakauskaitės-Šličienės.

Biblioterapija yra terapinė praktika, kurioje literatūra ir rašymas yra panaudojami kaip priemonė asmeniniam augimui, savirefleksijai ir emocinei gerovei gerinti. Šis efektyvus metodas padeda žmonėms suvokti ir išspręsti savo problemas, įveikti skausmą ir stresą bei rasti įžvalgų ir naujų perspektyvų savo gyvenime.

Užsiėmime buvo skaitoma pasaka „Drakonas“, kuri įkvėpė dalyvius apmąstyti, kaip dažnai patys apsunkiname savo gyvenimą. Diskusijoje buvo akcentuojama, kad kartais mes patys esame atsakingi už savo nerimą ir stresą, o supratę tai, galime ieškoti būdų, kaip gražiau gyventi.

Be pasakos analizės, dalyviai išbandė kūrybinį ir terapinį rašymą, kuris yra vienas iš biblioterapijos metodų, skirtų gerinti emocinę savijautą, atskleisti asmenybę ir pažinti save. Rašymas padeda užfiksuoti svarbius įvykius, pažvelgti į savo gyvenimą iš kitos perspektyvos, suteikti įžvalgų ir atrasti naujas galimybes, taip pat tiesiog džiaugtis kūryba.

Per užsiėmimą buvo išmėgintos dvi rašymo technikos – trioletas ir haiku. Dalyviai turėjo galimybę per šias rašymo formas išreikšti savo jausmus, mintis ir emocijas.

Projekto dalyviai turėjo galimybę patirti biblioterapijos pranašumus ir suvokti, kaip literatūra ir rašymas gali būti gydomoji priemonė, padedanti rasti vidinę stiprybę ir harmoniją.

Dėkojame lektorei už bibliotekai padovanotas knygas „39 dovanos“ ir „Joris ir narsiųjų bailių būrys“.

Ramutė Preimontienė,
Kairių bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

Komentaras