Drąsučių bibliotekos knygų fonde atidaryta visą kovo mėnesį veiksianti Šiaulių kurčiųjų meno užimtumo vadovės Natalijos Gudeikienės darbų paroda „Gėlės iš karoliukų“. Paveiksluose „sužydo“ biserio technika atliktos įvairiausios gėlės: narcizai, žibuoklės, snieguolės, orchidėjos, pakalnutės. Žiūrint ir grožintis kiekvienu darbu, nejučia prisimeni O. Černovos eilėraščio posmą:
toks grožis gimė sugėręs rankų šilumą,
Rasos karoliukus suvėręs
Fantazijos pusnyse skendęs
Jausmų lašais įstrigęs darbuose.
Žodis „biseris“ išvertus iš arabų kalbos reiškia „karoliai“. Šios technikos istorija siekia kelis tūkstančius metų, o jos gimimą įtakojo stiklo atsiradimas.
Natalijos Gudeikienės, gyvenančios Lieporių kaime, Šiaulių rajone, sužydintos gėlės atspindi pastarųjų dviejų metų kūrybinio darbo rezultatus. Darbeliai iš karoliukų tapo pomėgiu, turiningu laisvalaikio praleidimo būdu ir atgaiva dūšiai“,- sakė parodos autorė. Jos gimtinė Rusijoje, į Lietuvą su šeima atsikėlė, kuomet dar buvo neišaugusi kūdikio drabužėlių. Daugelis Nataliją pažįsta kaip aktyvią Šiaulių kurčiųjų reabilitacijos užimtumo būrelio vadovę. Ir tik retas žino apie jos meilę karoliukams ir begalinę trauką rankdarbiams. Pažintis užsimezgė gana netikėtai. Prieš keletą metų internete ieškojo rankdarbių užsiėmimų ir pastebėjo karoliukais papuoštą medį, kuris sužadino smalsumą, pakurstė vaizduotę ir įkvėpė pasidomėti iki tol negirdėta ir nematyta technika. Pirmas įspūdis ilgai nedavė ramybės, jį dar labiau sustiprino vienas apsilankymas siuvimo reikmenų parduotuvėje. Pamačius tūkstančius įvairių įvairiausių spalvų karoliukų, suprato: meilė jiems ateityje, neabejotinai, augs ir stiprės. Internete radus pavyzdžių, rankos, rodos, pačios tiesėsi karoliukų pusėn. Pirmuosius darbus atlikti neįgudusioms rankoms sekėsi sunkokai, tačiau su kiekviena diena sėkmė vis labiau artėjo. Nuo tada Natalija persilaužė ir užsikabino. Nenuilstanti rankdarbių mėgėja turi ir daugiau pomėgių. Labai patinka keliauti, siuvinėti. „Kūryba man teikia džiaugsmą, be jos savęs jau neįsivaizduoju,“ – atviravo parodos autorė. Savo darbus Natalija dovanoja draugams, pažįstamiems – labai geras jausmas juos palydėti į naujus namus ir kitiems suteikti džiugesį. Iš kur atsiradęs poreikis kurti, Natalija net nežino, tačiau už šią dovaną dėkinga.
Bibliotekoje eksponuojama tik dalis Natalijos darbelių, kiti liko namuose. Prieš tai Natalijos Gudeikienės darbų parodos eksponuotos Šiaulių kurčiųjų reabilitacijos centre ir sulaukė didelio susidomėjimo bei gražių atsiliepimų, kurie pakylėja ir suteikia sparnus.
Karina Udrė,
Drąsučių bibliotekos bibliotekininkė