Skip to content Skip to footer

Žmonių išmintis sako, kad kiekvienas žmogus kojomis ir rankomis turi nuolat jausti žemę, o pavasarį širdimi.
Kovo 27 dieną Verbūnų socialinės globos namuose vyko garsiniai skaitymai „Pavasario laiškai“. Renginį organizavo Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė Antanina Petrauskaitė. Šių skaitymų tema – pavasaris bei pavasario šventės, darbai ir užsiėmimai.
Bibliotekininkė susirinkusiems dalyviams pirmiausia skaitė ištraukas apie pavasarį iš Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos paruoštos metodinės knygos „Prisiminimų beieškant“ ir K. Donelaičio poemos „Metai“ ištrauką iš ciklo „Pavasario linksmybės“. Kovo mėnuo ne veltui vadinamas „paukščių sugrįžimo“ mėnesiu. Nuo seno su parskrendančiais paukščiais susijusios dienos lydimos įvairiausių spėjimų, apeigų ir prietarų.
Kadangi renginys beveik sutapo su pavasario švente Gandrinėmis arba gandrų parskridimo diena (švenčiama kovo 25-ąją) didžiąją skaitymų dalį skyrėme mūsų nacionaliniam paukščiui gandrui. Gandrą nuo seno lietuviai gerbė, laikė šventu paukščiu. Manė, kad jis galįs žmonių ligas paimti, nunešti į neįžengiamas pelkes ir ten palikti.
Senjorai mielai pasidalijo prisiminimais apie Gandrinių dienos tradicijas, įvairius draudimus, linksmus nutikimus. Dalyviai atidžiai klausėsi, o po to ir aptarė bibliotekininkės skaitomą lietuvių pasaką „Gandras“. Ligi šiol gyvi tautosakos liudijimai apie gandro nuopelnus žmogui. Vienas žinomiausių, kad jis ant nugaros pasisodinęs parneša kielę, o šiai išspardžius ledus prasideda tikrasis pavasaris. Rytmečio dalyviai aktyviai įsijungė į viktoriną apie paukščius: reikėjo atpažinti paukščius ir jų giesmių mėgdžiojimą lietuvių tautosakoje. Gerai teko pasukti galvas ir menant mįsles.
Renginį baigėme linksmomis dainomis ir linkėjimais, kad pavasaris mūsų visų širdis pripildytų pačių gražiausių pavasarinių spalvų.

Antanina Petrauskaitė,
Verbūnų bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos Rasos Jurgaitienės

Leave a Reply