Skip to content Skip to footer

Liepos 19 d. Šiaulių rajono savivaldybės Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos Suaugusiųjų abonemente vyko istorinių fotografijų parodos „Kanauninkas Vaclovas Dambrauskas ir Kuršėnų atgimimas“ pristatymas. Ši paroda yra renginių, skirtų Bažnyčių naktims Šiaulių rajone, dalis.

Bibliotekos direktoriaus pavaduotojas Almantas Šlivinskas, pristatydamas parodą ir kviestą svečią istoriką Joną Kiriliauską, pabrėžė, kad klebonas, kanauninkas V. Dambrauskas (1879–1941) yra tikras Kuršėnų miesto šviesulys, kurio pastangų dėka tarpukariu prasidėjo miesto atgimimas. Jo iniciatyva surinktos aukos ir 1927–1933 m. pastatyta bažnyčia suteikė miestui didelį svorį, paskatino šalies vyriausybę apsispręsti ir čia plėtoti maisto pramonę, pastatant cukraus fabriką.

Istorikas Jonas Kiriliauskas, pratęsdamas parodos pristatymą, susirinkusiesiems apžvelgė šios asmenybės indėlį Kuršėnų miestui bei atskleidė įdomių faktų ir istorijų iš jo gyvenimo bei darbo šiame krašte. „Kunigas kanauninkas Vaclovas Dambrauskas padovanojo Kuršėnams dvasinį simbolį – ilgai lauktą mūro šventovę – Šv. Jono Krikštytojo bažnyčią, kurioje galėjo tilpti visi parapijos tikintieji. Padovanojo miestui architektūrinį akcentą, kylantį virš miesto, lyg pasiruošusį pridengti jį nuo artėjančių pasaulinių negandų.“ Kaip pasakojo J. Kiriliauskas, V. Dambrauskas buvo labai gerbiamas, autoritetingas, maloniai bendraujantis su žmonėmis, globojo neturtingus, vargšus ir sunkiai sergančius. Apie šio žmogaus nuopelnus bei jo darbų reikšmingumą byloja ir Šiaulių vyskupijos inicijuota klebono beatifikacijos byla Vatikane.

Kviečiame visus atidžiau apžiūrėti fotografijų parodą, atskleidžiančią kanauninko Vaclovo Dambrausko veiklą. Paroda eksponuojama Vytauto Vitkausko viešosios bibliotekos Suaugusiųjų abonemente iki rugpjūčio 29 d.

Asta Gasiūnienė,
Informacijos specialistė
Nuotraukos autorės

Komentaras