Vincas Kudirka „Tautišką giesmę“ pirmą kartą paskelbė literatūros, politikos ir mokslo dvimėnesiniame laikraštyje „VARPAS“ 1898 m. Liepos 6-ąją ši giesmė visame pasaulyje tradiciškai nuskambėjo jau keturioliktąjį kartą. Ši idėja gimė 2009-aisiais, kai „Tūkstantmečio odisėja“ pakvietė viso pasaulio lietuvius vienu metu sugiedoti „Tautišką giesmę“, pirmą kartą kelioms istorinėms akimirkoms Žemės rutulį apjuosusią gyva balsų grandine.
Aktyvi Naisių bendruomenė tapo gyva šių laikų tradicija. Iškilminga eisena nuo Naisių vasaros teatro ir bendruomenės kultūros rūmų patraukė kartu: tiek dideli, tiek maži, tiek suaugusieji, tiek vaikai, kartu su savimi nešdamiesi įvairios tautinės atributikos. O užkopę į Baltų arenos viršukalnę ir trumpai paklausę istorinių įvykių, susijusių su šia švente (supažindino bibliotekininkė Daiva Remeikienė), bei poezijos posmų (skaitė Sereikių gyventojas Vincas Zakas), visi draugiškai sugiedojo ,,Tautišką giesmę“.
Tuomet Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Naisių filialo mišrus vokalinis ansamblis „Versmė“ (vad. Audronė Treinauskienė) pakvietė kartu padainuoti keletą lietuviškų, daugeliui gerai žinomų dainų. Prie ansamblio dalyvių jungėsi ne tik naisiečiai ar aplinkinių kaimų žmonės, bet ir svečiai. Jau tradicija tapusi akcija noriai sujungė gyventojus pabūti kartu, juolab, kad pastaruoju metu vieną po kito reikėjo atremti didžiulius iššūkius. Susitelkėme, kai reikėjo suvaldyti pandemiją, po to – įveikti pabėgėlių krizę Lietuvos pasienyje. O dabar mūsų solidarumo reikia ne tik padedant ukrainiečiams apginti savo šalį, bet ir parodant, kad esame kaip niekad vieningi kovoje už Lietuvos laisvę. Toks buvimas kartu brangus kiekvienai organizacijai, kiekvienai bendruomenei, kiekvienam mūsų šalies patriotui, kiekvienam iš mūsų ir kartu – visai Lietuvai. Anot buvusio Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus, „Kas gali nemylėti tėvynės? Neįsivaizduoju žmogaus, kuris nejaučia meilės savo gimtajai šaliai, nes ji – tai jis pats, jo asmenybės šerdis“.
Daiva Remeikienė,
Naisių bibliotekos bibliotekininkė
Nuotraukos Žydrūno Budzinausko