Skip to content Skip to footer

„Mokymosi siluetai“. Taip pavadinta šiųmetė, lapkričio 21–25 dienomis vykusi Suaugusiųjų mokymosi savaitė, įkvėpta kino kūrėjo Jono Meko mąstymo gelmės. Kokios formos ir nuotaikos, kokių spalvų buvo, yra mūsų mokymosi siluetai? Atsakymų ieškojome mokymosi susitikimuose su kitais ir su savimi.

Lapkričio 22 d. Ginkūnų biblioteka pakvietė ginkūniškius į vakarą „Kultūrų skirtumai ir panašumai“, kurį vedė Ginkūnų bibliotekos vyresn. bibliotekininkė Rimvida Linauskienė. Ginkūnų dvare vyko diskusija prie apskritojo stalo su ukrainiečiais ir vietiniais gyventojais. Vakaro metu buvo  kalbama, diskutuojama, pristatoma, džiaugiamasi, dainuojama, muzikuojama, šypsomasi. Renginys vienas, o veiksmo ir emocijų – begalė.

Renginį pradėjo vaikų dienos centro atstovė Viltė ir ukrainietė Uljana. Lietuvių ir ukrainiečių kalba skambėjo eilės apie meilę tėvynei, gimtajam žodžiui. Bibliotekininkė kreipėsi į svečius ne tik lietuviškai, bet ir ukrainietiškai, pakvietė prisistatyti ir susipažinti. Kiekvienas trumpai papasakojo apie save, pomėgius. Buvo įdomu susipažinti su Ukrainos istorija, kultūra, tradiciniais patiekalais. Kuršėnų meno mokyklos Ginkūnų vietovės akordeonininkas Aistis pagrojo lietuvių liaudies dainą „Mažam kambarėly“ ir akordeonininkė Gabija pamokė dainos „Plaukė žąselė per ežerėlį“ žodžius bei pakvietė prisijungti ne tik dainuojančius lietuviškai, bet ir ukrainietes. Šiaulių rajono švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Aurelija Kasperukienė įteikė pažymėjimus dvare gyvenančioms ir mokymus lietuvių kalba sėkmingai baigusioms ukrainietėms, pasidžiaugė jų pasiekimais, palinkėjo sėkmės. Renginį pagerbė LR Seimo narės Rimos Baškienės padėjėja, Šiaulių rajono savivaldybės tarybos narė Ada Grakauskienė.

Ne mažiau teigiamų emocijų sukėlė ir kitas renginys, vykęs lapkričio 25 d. Šiaulių rajono savivaldybės kultūros centro Ginkūnų filialo salėje – linijinių šokių pamoka „Šokio ritmu“. Ginkūnų senjorų klubo „Gabija“ narė Gražina Petrauskienė pirmiausia trumpai papasakojo, kas tai yra linijiniai šokiai, per kiek laiko galima išmokti juos šokti, ar amžius nėra kliūtis šokti linijinius šokius. Pamokė šokio „Mamma Marija“ pagrindinius žingsnius, vėliau mokėmės šokio kompoziciją, kurioje galėjome pritaikyti visas žinias ir tobulėti. Puikiai praleistas laikas draugiškoje kompanijoje suteikė energijos, geros nuotaikos, atpalaidavo po dienos darbų.

Rimvida Linauskienė,
Ginkūnų bibliotekos vyresn. bibliotekininkė
Nuotraukos Rimvidos Linauskienės, Astos Stancelienės, Elvyros Chalikovos

Komentaras