Penkios meilės stichijos : naujoji gamtos, meilės ir žemiškos gyvenimo prasmės psichologija / Lina Dirmotė ir Agnė Vėželytė. – Vilnius : Alma littera, 2023 (Vilnius : Standart Impressa). – 277, [3] p.
Viskas yra daug paprasčiau, nei atrodo.
Tikros gyvenimiškos situacijos patvirtina, kad Penkių meilės stichijų teorija moko mus patogiai ir natūraliai gyventi Žemėje, skatina atsigręžti į gamtą ir suteikia tvirtą pamatą psichinei sveikatai ir dvasinei gerovei.
„Penkių meilės stichijų teorija gali būti pritaikoma praktiškai kaip dar viena asmenybės teorija, padedanti suprasti žmogaus prigimtį ir suteikianti tam tikrą filosofinį pagrindą žmogiškoms problemoms – priklausomybėms, depresijai, pykčiui, narcisizmui, nerimui ir kitoms – spręsti. Norėdama rasti pačius paprasčiausius ir natūraliausius sprendimus ir sau, ir savo klientams, remiuosi teorija. Išmokę būti ir jaustis gamtos dalimi, mes tampame savimi ir išsilaisviname iš daugybės neurotinių sutrikimų.“ – Lina Dirmotė
„Ne kas nors kitas, o pats turi pažinti save kaip dvasinės gamtos dalį, pats turi susivokti savyje ir suprasti, kas esi ir ko tau reikia imtis gyvenime. Penkių meilės stichijų teorija atėjo į mano gyvenimą ir parodė, kaip tai daryti.“ – Agnė Vėželytė
• Ugnies stichijos žmogus, kai jo gyvenime ima stigti Vandens, ima panėšėti į suvargusį kaktusą: vienišą, apdulkėjusį ir aštrų.
• Gyvenant ne pagal savo stichiją sunku sukurti tvirtus meilės santykius.
• Įkalinimo jausmą santykiuose lemia Oro stichijos trūkumas.
• Netekę Žemės stichijos, jaučiamės bejėgiai net įprastose buitinėse situacijose.
• Šviesos stichija sugrąžina viltį gyventi.
Lina Dirmotė yra psichologė psichoterapeutė, pedagogė, populiariosios psichologijos knygų autorė, ,,Gyvosios psichologijos“ studijos steigėja. Skaitytojų žinoma Vėželienės pavarde parašė šias didelio pasisekimo sulaukusias knygas: „Septynios didžiosios nuodėmės“, „Žuvis medyje“, „Vidurio amžiaus paauglystė, arba Ką veikti po 50-ies?“ Gyvena ir dirba Vilniuje.
Agnė Vėželytė – meditacijos mokytoja, Penkių meilės stichijų teorijos autorė, ,,Gyvosios psichologijos“ studijos vadovė. Gyvena ir dirba Vilniuje.
Kodėl mes rašome apie tai, kas jau seniai žinoma ir kas seniai užrašyta didžių mąstytojų didžiosiose knygose? Todėl, kad dar niekas apie penkias Gamtos stichijas nėra kalbėjęs kaip apie meilę.
Apie stichijas, kurios egzistavo ir egzistuos per amžių amžius, mes rašome kaip apie penkias Meilės kalbas: žemės, Oro, Vandens, Ugnies ir Šviesos. Ir ši teorija smarkiai skiriasi nuo to, ką galbūt jums teko skaityti iki šiol. Drįstume teigti, kad būtent tokia stichijų teorijos forma yra tinkamiausia šiuolaikiniam intelektualui, pavargusiam nuo ideologinių ir moralinių sistemų, teorijų, taisyklių ir pamokslavimų, bet vis dar ieškančiam, kuo būtų galima remtis kuriant savo dvasinę gerovę žemėje.